REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 

Artykuły
  wtorek 18 września 2007  
"Prowadzący - niepijący" - finał akcji na Śląsku
 
Strony: [1]
 

Podczas tegorocznych wakacji Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie wraz z Radiem Katowice w województwie śląskim przeprowadził wspólną kampanię społeczną przeciwko prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu: „Prowadzący - niepijący!". W sumie w akcji wzięło udział 28 000 osób.

 


Jak wynika z policyjnych statystyk, w województwie śląskim w okresie od czerwca do sierpnia 2007 roku policja odnotowała 4012 ujawnionych kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Zadaniem akcji „Prowadzący - niepijący" jest nauczenie kierowców prostej zasady, obowiązującej cały rok: piłeś - pohamuj się - nie jedź!

 

W województwie śląskim akcję wspierały: Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Bezpieczny Ruch Imprezowy ruszył na Śląsku wraz z początkiem wakacji i chociaż sama akcja zakończyła się wielkim finałem 9 września w Częstochowie, organizatorzy liczą, że jej efekty będą długofalowe. W letniej edycji akcji „Prowadzący - niepijący" kluczowym punktem stały się działania polegające na kontroli trzeźwości kierowców. Od czerwca do końca sierpnia na drogach województwa śląskiego, policja sprawdzała kierujących pojazdami zwracając szczególną uwagę na stan ich trzeźwości.

Akcja „Prowadzący - niepijący" została zrealizowana również na letnich festynach w ramach konkursu Radia Katowice pt. „Złota złotych". Podczas każdej imprezy rozstawiano specjalny namiot, w którym na wyznaczonych stanowiskach można było spróbować symulacji jazdy samochodem w alkogoglach, które pokazują w jaki sposób zdolności psychomotoryczne kierowcy zostają upośledzone przez alkohol. W symulacjach wzięło udział ponad 5 000 osób. Celem tych działań było uświadomienie kierowcom zagrożeń, wynikających z prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu.

Strony: [1]
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Autor: Małgorzata Marzewska, Źródło: wiadomosci.moto.pl
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry