REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 30 czerwca 2010  
Pijany prezes OSP rozbił wóz bojowy
 
 
Ochotnicza Straż Pożarna w podczęstochowskim Olsztynie nie ma już czym jeździć do pożarów. W poniedziałek wieczorem bojowy magirus-deutz zjechał do rowu i się przewrócił.

Kierowca, 43-letni Włodzimierz S., miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest prezesem olsztyńskiej OSP.

W poniedziałek wieczorem olsztyńscy strażacy zostali wezwani do neutralizacji skutków kolizji. Do magirusa wsiadło pięciu członków załogi i kierowca - prezes Włodzimierz S. Jadąc z dużą szybkością w kierunku Przymiłowic, na ostrym zakręcie kierowca wyprzedzał inny pojazd, nie opanował kierowanego przez siebie wozu, zjechał na pobocze, potem do rowu i magirus się przewrócił.

- O godz. 19.45 usłyszałem wycie syreny i chwilę później wóz strażacki już mknął przez rynek olsztyński, kierując się na drogę nr 46 w kierunku Jędrzejowa. Obserwowałem z ciekawością szybko pędzący wóz, który przejechał przez rondo i zaraz za nim wykonał manewr omijania samochodu osobowego który i tak już zjechał na pobocze. Ku mojemu zdziwieniu manewr był wykonany tak gwałtownie, że wóz strażacki przechylił się na lewą stronę wpadając lewym bokiem do rowu po lewej stronie jezdni - relacjonuje Piotr Jarczak, który wybrał się akurat na wycieczkę na zamek.

 

Na szczęście poza ogólnymi potłuczeniami strażacy nie doznali poważniejszych obrażeń. Wszyscy po przebadaniu w szpitalu zostali zwolnieni do domów. Załoga wozu była trzeźwa, za to jego kierowca, a zarazem prezes OSP, pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty.

Odpowie co najmniej za jazdę po pijanemu - za co grozi do dwóch lat więzienia. OSP w Olsztynie dzięki swojemu prezesowi została pozbawiona jedynego sprawnego wozu bojowego. Na razie nie wiadomo, jakie są straty w pojeździe i kto za nie zapłaci. Magirus-deutz został kilka lat temu kupiony dla miejscowych strażaków za pieniądze z gminnej kasy.

Włodzimierz S. do ubiegłego roku był kierowcą gminnego gimbusa. Wójt Tomasz Kucharski zwolnił go z pracy m.in. po skargach rodziców, którzy zarzucali kierowcy szkolnego autobusu zbyt niebezpieczną i brawurową jazdę. Dzieci wręcz bały się wsiadać do gimbusa. Sąd pracy uznał w tym roku, że wójt miał zbyt słabe argumenty do zwolnienia kierowcy i przywrócił go do pracy. Włodzimierz S. nie wrócił za kierownicę gimbusa - jest pracownikiem w pionie administracyjno-gospodarczym UG w Olsztynie.

 
 
Autor: Marek Mamoń
Ostatnie komentarze
mistrzkierownicy01-07-2010
Przerażające! Tym bardziej, że jedynym winnym całej sytuacji jest pan Włodzimierz S. A co z pozostałymi pasażerami, którzy udzielili mu przyzwolenia i wsiedli z nim do magirusa? http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl/
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry