REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 22 stycznia 2010  
Za jazdę po pijanemu 5 lat więzienia
 
 
Nietrzeźwi kierowcy będą mieli na zawsze odbierane uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Zaostrzenie kar nie pomoże, jeżeli nie będzie więcej kontroli na drogach.

Bat na pijanych kierowców w postaci pięciu lat więzienia i dożywotniego odbierania im prawa jazdy okaże się zwykłym biczem ukręconym z piasku, jeżeli nie wzrośnie prawdopodobieństwo zatrzymania takiej osoby. Takie są pierwsze komentarze ekspertów po zaostrzeniu w piątek przez Sejm sankcji w kodeksie karnym za przestępstwa drogowe.

- Nietrzeźwi kierowcy dalej będą jeździć samochodami, gdyż zdają sobie sprawę, że jest małe prawdopodobieństwo, że kontrole na drodze ich wyłapią - mówi Ryszard Stefański z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa, ekspert od ruchu drogowego i prawa karnego.

- Wcześniejsze zaostrzanie kar także nie odniosło spodziewanych skutków. Musi być więcej kontroli na drogach. Wówczas obawa kierowców przed tym, że zostaną zatrzymani, może cokolwiek zmienić - stwierdza Ryszard Stefański. Dzisiaj prawo pozwala również surowo karać takie osoby. Mimo to niektórzy kierowcy decydują się jeździć pod wpływem alkoholu nawet, gdy w przeszłości spowodowali wypadek w takim stanie i stracili prawo jazdy.

Uchwalona nowelizacja kodeksu karnego zakłada, że nietrzeźwy kierowca, który spowodował wypadek, którego skutkiem była czyjaś śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, zostanie pozbawiony prawa jazdy na zawsze. Przewidziano też kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności w przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu.

więcej

 
 
Źródło: prawo.gazetaprawna.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry