REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 

Artykuły
  piątek 23 stycznia 2009  
Spojrzeć oczami pijanego kierowcy
 
Strony: [1]
 

Nie trzeba upijać się, by doświadczyć, jak widzi świat pijany kierowca. Wystarczy założyć alkogogle Fatal Vision, by natychmiast poczuć się jak po kilku kuflach piwa. Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania, organizator największej w Polsce corocznej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł" wprowadza do sprzedaży detalicznej ten właśnie produkt.

Alkogogle marki Fatal Vision imitują zaburzenia powodowane przez dawkę od 0,7 do 1+ promila alkoholu we krwi. Gogle nie oddają jednak wiernie upojenia, bo nie jest to możliwe. Alkohol wpływa szeroko na samopoczucie człowieka, upośledzając różne funkcje mózgu. Alkogogle natomiast symulują jego wpływ na zachowanie człowieka, zaburzając jedynie funkcjonowanie zmysłu wzroku. Mimo to wystarczają zupełnie, żeby uświadomić, jak drastyczny spadek koordynacji wzrokowo-ruchowej powoduje alkohol.

Alkogogle to znakomite narzędzie edukacyjne. Przydadzą się każdemu, kto przeprowadza warsztaty lub szkolenia z młodzieżą, przyszłymi kierowcami, osobami z problemem alkoholowym. Dzięki specjalnemu programowi pedagodzy szkolni, funkcjonariusze policji, instruktorzy jazdy lub pracownicy socjalni mogą sugestywnie zaprezentować, jak łatwo pod wpływem alkoholu stracić kontrolę nad wykonywanymi czynnościami. Zajęcia obejmują krótkie wykłady, prezentacje, dyskusję oraz - co najważniejsze - zestaw ćwiczeń. Ćwiczenia są proste, ale ich wykonanie w alkogoglach okazuje się znacznie trudniejsze, niż można by się spodziewać. Propozycje zadań to np. chodzenie po linii prostej, rzuty do kosza, „przybijanie piątki" czy nalewanie wody do kubka. Jest przy tym dużo zabawy, w której jednak zawarta jest poważna przestroga, że każda zabawna sytuacja może skończyć się katastrofą.

Alkogogle marki Fatal Vision to w Polsce nowość. Zostały sprowadzone specjalnie na potrzeby akcji „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców", którą zorganizowaliśmy w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2008. Teraz wprowadzamy je również do sprzedaży detalicznej.

Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy odwiedzić stronę gogle.trzezwyumysl.pl .

Strony: [1]
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Ostatnie komentarze
mistrz kierownicy28-05-2010
Ciekawy pomysł z tymi alkogooglami. Każdy sposób jest dobry na profilaktykę, tym bardziej kiedy przynosi zamierzone efekty.
 
ikora09-02-2010
dobrze powiedziane noemaa
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry