REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 23 maja 2006  
Wypił raz - dwa razy wpadł
 
 


Mężczyzna jest pracownikiem prywatnej firmy przewozowej, świadczącej usługi m.in. na trasie Jastrzębie-Katowice. Po raz pierwszy został zatrzymany do rutynowej kontroli w niedzielę w południe. Prowadził swoje audi 80. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód odebrał krewny.

Zaledwie cztery godziny później policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali tego samego mężczyznę. Tym razem siedział za kierownicą autobusu linii Jastrzębie-Katowice.

"Odebraliśmy telefon od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała o dziwnym zachowaniu kierowcy" - powiedział kom. Bronisław Wójcicki z jastrzębskiej policji.

Jak poinformował, kierowcę zatrzymano na jastrzębskim dworcu - przed rozpoczęciem kursu i zanim jeszcze do autobusu wsiedli pasażerowie. Tym razem alkomat pokazał również niemal 2 promile.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za jazdę po pijanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

W ub. roku na Śląsku zatrzymano blisko 19 tys. pijanych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy odpowiadają za ok. 2 tys. wypadków i kolizji, w których ponad 30 osób zginęło, a kilkaset zostało rannych.

Zgodnie z wydaną w końcu kwietnia specjalną instrukcją służbową szefa Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, śląscy prokuratorzy mają częściej stosować surowe sankcje przeciwko kierowcom, którzy spowodują wypadek pod wpływem alkoholu. To odpowiedź na dużą liczbę wypadków, których sprawcami są pijani kierowcy.

 
 
Autor: Interia
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry