REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 1 października 2010  
Spowodował wypadek, w którym zginął biskup
 
 
Przed Sądem Rejonowym w Brzezinach w woj. łódzkim stanie 28-letni Adrian D., oskarżony o spowodowanie po pijanemu wypadku, w którym zginął zastępca biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce bp Mieczysław Cieślar. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu - powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Do wypadku doszło w nocy 18 kwietnia tego roku na drodze krajowej nr 72 w okolicach miejscowości Przecław. Według prokuratury, prowadzący samochód renault laguna Adrian D. stracił nad nim panowanie. Pojazd najpierw zjechał na prawe pobocze, a później na przeciwległy pas ruchu powodując czołowe zderzenie z jadącym z przeciwka renault megane. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł prowadzący megane 60-letni biskup Cieślar. Sprawca wypadku trafił do szpitala.

Pierwsze badanie po wypadku wykazało, że Adriana D. miał ok. 1,4 promila alkoholu w organizmie. Początkowo mężczyzna usłyszał zarzut jazdy samochodem po pijanemu; później zarzut zmieniono - został oskarżony o spowodowanie w stanie nietrzeźwym wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Według śledczych, z opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego wynika, że wyłączną winę za spowodowanie wypadku ponosi oskarżony. - Nie znaleziono śladów, które wskazywałyby, że pokrzywdzony swoim zachowaniem przyczynił się do wypadku, ani nie przyczyniły się do niego też inne osoby - powiedział Kopania.

Prokuratura chciała tymczasowego aresztowania sprawcy, ale sąd go nie zastosował; orzekł wobec 28-latka poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. W śledztwie Adrian D. przyznał się jedynie do jazdy samochodem po pijanemu. Nie przyznał się do spowodowania wypadku; utrzymuje, że wykonał manewr chcąc uniknąć zderzenia z zajeżdżającym mu drogę pojazdem.

Bp Mieczysław Cieślar zginął wracając do Łodzi z Warszawy, gdzie dzień wcześniej uczestniczył w uroczystościach żałobnych upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, a tego samego dnia odprawił nabożeństwo w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Zastąpił tam tragicznie zmarłego w smoleńskiej katastrofie ks. generała brygady Adama Pilcha.

Mieczysław Cieślar (ur. w 1950 roku w Wiśle) ordynowany został 2 września 1973 roku, a konsekrowany na biskupa 1 maja 1996 roku. W 1996 roku został biskupem Diecezji Warszawskiej i proboszczem parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Był również zastępcą biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce oraz wykładowcą Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Pozostawił żonę - organistkę, prorektor Akademii Muzycznej w Łodzi oraz dwoje dzieci.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry