REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 9 lipca 2007  
Nawigacja ostrzegająca przed jazdą pod wpływem alkocholu
 
 

Firma Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała w ubiegłym tygodniu, że w ramach kampanii przeciwko prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu będzie instalować w swoich systemach nawigacji CARWINGS (HDD)*1 funkcję komunikatu, ostrzegającego przed jazdą pod wpływem alkoholu. Nissan będzie stopniowo wprowadzał tę funkcję w systemach nawigacyjnych montowanych w nowych pojazdach, produkowanych od końca czerwca na rynek japoński.

 

 


Po włączeniu zapłonu na ekranie zmodernizowanego systemu nawigacyjnego CARWINGS będzie wyświetlany napis ostrzegający kierowcę przed ryzykiem związanym z jazdą pod wpływem alkoholu.

Jako producent samochodów, firma Nissan działa na rzecz podnoszenia świadomości opinii publicznej i edukacji kierowców w zakresie niebezpieczeństw związanych z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu. Firma aktywnie angażuje się w szereg inicjatyw edukacyjnych, takich jak Hello Safety Campaign*2.

Komunikat ostrzegawczy to prewencyjny środek bezpieczeństwa biernego i pierwszy etap wprowadzania tej funkcji we wszystkich produktach firmy. Nissan zamierza rozszerzać stosowanie rozwiązań technicznych, zapobiegających zagrożeniom, wynikającym z jazdy po spożyciu alkoholu.

Komunikat ostrzegawczy

Alarm „Do not drive after drinking!" („Nie prowadź pojazdu po spożyciu alkoholu!") pojawia się automatycznie na wyświetlaczu systemu nawigacji na około 5 sekund po włączeniu zapłonu między godziną 17:30 a 5:00. W ciągu dnia, czyli między 5:00 a 17:30 wyświetlany komunikat brzmi „Let's continue safe driving today" („Kontynuujmy dziś bezpieczną jazdę").

W skali globalnej Nissan stara się budować bezpieczne pojazdy, wyposażone w zaawansowane technologie podnoszące bezpieczeństwo. W Japonii firma chce doprowadzić do zmniejszenia o połowę do 2015 r. liczby wypadków z udziałem samochodów marki Nissan, w których są ofiary śmiertelne lub poważnie ranni, w porównaniu z 1995 r. Nissan stosuje podejście całościowe do kwestii bezpieczeństwa, które wykracza poza rozwiązania technologiczne, stosowane w pojazdach tej marki. W ramach tworzenia „bezpiecznego środowiska jazdy" Nissan uruchomił Projekt Systemu Inteligentnego Transportu (Intelligent Transport System - ITS) w prefekturze Kanagawa, którego celem jest ograniczenie liczby wypadków drogowych poprzez analizę danych o ruchu drogowym, gromadzonych przez pojazdy znajdujące się w ruchu i sygnalizatory uliczne. Nissan angażuje się także w różne kampanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach, kierowane zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, a także stale współpracuje z partnerami z sektora publicznego i prywatnego.

*1: System zainstalowany po raz pierwszy w modelu Skyline w listopadzie 2006 r. i dostępny jako wyposażenie standardowe lub opcjonalne w niektórych modelach.

*2: Kampania na rzecz bezpieczeństwa organizowana trzy razy w roku, równocześnie z krajowymi kampaniami na rzecz bezpieczeństwa na drogach w czasie wiosennych, jesiennych i letnich ferii szkolnych. Kampanii 35. (12 czerwca - 1 lipca) towarzyszył program promujący trzeźwość za kierownicą „Parent-child prevention of drink-driving". W czasie kampanii 36. (7-8 lipca) Nissan będzie rozprowadzał w całym kraju wśród dzieci w wieku przedszkolnym zestawy edukacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zawierające wskazówki jak nie dopuścić do prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.

 

 
 
Źródło: wiadomosci.moto.pl
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry