REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 26 stycznia 2006  
Alkoholowa mapa Polski
 
 
Polacy deklarują, że w ciągu roku wypijają prawie pięć litrów trunków (w przeliczeniu na 100-proc. alkohol). Wskazują na to najnowsze badania przeprowadzone przez PBS Sopot w kilku dużych miastach oraz niektórych województwach W każdym miejscu, gdzie je robiono, zadano pytania około 500 osobom. Ankietowanych wybierano losowo z gospodarstw domowych.

Niestety, nie wszystkie województwa i duże miasta wzięły udział w tym projekcie. W grupie nieobecnych znalazła się również Warszawa. Małgorzata Słomian z urzędu miasta wyjaśnia "ŻW", że stolica nie przystąpiła do projektu głównie z powodu komplikacji prawnych. Jednocześnie zaznaczyła, że miasto w roku 2004 zrealizowało badania dotyczące tej ważnej problematyki.

Porównując woj. podkarpackie, pomorskie, mazowieckie oraz Wrocław, Katowice, Kraków, Szczecin i Olsztyn, to właśnie w tym ostatnim mieście pije się najwięcej - pięć i pół litra w skali roku (w przeliczeniu na 100-proc. alkohol).

W kraju najwięcej piją mężczyźni z wykształceniem zawodowym lub podstawowym. W czołówce pijących są też bezrobotni, a najrzadziej zaglądają do kieliszka gospodynie domowe oraz emeryci i renciści. Wyjątkiem od tych reguł jest województwo podkarpackie, gdzie najwięcej piją pracujący oraz woj. pomorskie, gdzie na szczycie znalazły się osoby z wykształceniem średnim.

Niezależnie jednak od wykształcenia i statusu zawodowego mężczyźni piją średnio trzy razy więcej niż kobiety. W Katowicach ta różnica jest nawet czterokrotna.

W Olsztynie wódkę najczęściej pije się na zaplanowanych spotkaniach towarzyskich. Równie często na takich imprezach jest konsumowany bimber. Badani twierdzą, że sięgają po niego 11 razy (średnia krajowa siedem razy) w ciągu roku, a na jednym posiedzeniu nie wypijają więcej niż 225 ml (w kraju 277 ml). Co ciekawe, Polacy deklarują, że w czasie jednej biesiady nie piją więcej niż 185 ml wódki.(PAP)
 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry