REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 14 lutego 2011  
Wykładowca jechał po pijanemu. Więzienia nie będzie
 
 
Nie będzie surowszej kary dla Juliana P. - wykładowcy UKW, który po wpadce na jeździe po pijanemu namówił do kłamstwa studentów. Toruński sąd oddalił w czwartek apelację prokuratury.

Za próbę wyprowadzenia w pole wymiaru sprawiedliwości 64-letni wykładowca z UKW dostał we wrześniu ub.r. dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięcioletni okres próby. Aby mocniej poczuł dolegliwość kary, sąd pierwszej instancji dodatkowo nakazał zapłacić mu grzywnę opłacić i koszty procesu - według tego werdyktu Julian P. ma łącznie wysupłać z portfela ok. 6 tys. zł.

Za nazbyt łagodny uznała ten wyrok jednak prokuratura, która już we wrześniu ub.r. żądała dla naukowca sześciu miesięcy bezwzględnej odsiadki. W swojej apelacji ponownie przekonywała, że 64-latek powinien pójść siedzieć, bo tylko taka kara będzie adekwatna do jego występku.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od wpadki na jeździe na podwójnym gazie. Stało się to, gdy Julian P. wracał w lipcu 2008 r. swoim czarnym audi A3 z Bydgoszczy do domu pod Toruniem - był wtedy tak pijany, że w Złejwsi Wielkiej zjechał z drogi i zasnął za kierownicą. Badanie wykazało, że miał w organizmie ok. 2 promili alkoholu. Jednak kiedy zaczął się proces, mężczyzna przyprowadził do sądu dwóch swoich studentów, a ci zeznali fałszywie, że to oni odwieźli go na parking pod Toruniem.

Sędziowie nie dali się nabrać, najpierw skazali Juliana P. za prowadzenie auta po pijanemu (dostał wyrok w zawieszeniu), a następnie - w osobnym procesie - wymierzyli mu sprawiedliwość za to, że namówił studentów do kłamstwa. - Biorąc pod uwagę charakter jego pracy, kara w zawieszeniu spełni swój cel. Okres próby jest bardzo długi i jeśli oskarżony nie będzie żył w zgodzie z prawem, kara będzie mu odwieszona - uzasadnili sędziowie wczorajszy werdykt.

Wyrok jest prawomocny. Wcześniej skazani zostali obaj studenci Juliana P. Jeden dostał grzywnę, drugi karę w zawieszeniu.

 
 
Autor: Karol Dolecki
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry