REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 28 czerwca 2006  
Prokurator zabiera samochód, policja oddaje
 
 

Minister Ziobro wypowiedział wojnę pijakom na drodze: nakazał prokuratorom wydawać decyzje o odbieraniu samochodów nietrzeźwym kierowcom. Szczególnie tym, którzy spowodowali wypadek. Auto ma być odebrane na poczet przyszłej grzywny. Gdy kierowca jej nie zapłaci - straci pojazd. Natomiast jeśli po raz kolejny będzie prowadził po alkoholu, nie będzie mowy o zabezpieczeniu auta na poczet grzywny, tylko straci je na zawsze.

Wytyczne w tej sprawie dotarły kilka dni temu do wszystkich prokuratur w kraju. Wczoraj prokuratura z Zgierzu miała okazję po raz pierwszy w kraju zastosować tę metodę. Uczyniła to wobec Agnieszki F., która pijana spowodowała wypadek, potrącając swoim fordem wózek z niemowlęciem. Policjanci standardowo zabezpieczyli samochód do badań. Sprawa trafiła do zgierskiej prokuratury. - Od razu skorzystaliśmy z wytycznych ministra i wydaliśmy decyzję o zabezpieczeniu forda na poczet kary i odszkodowania dla ofiary wypadku - mówi Jolanta Stańczyk, szefowa prokuratury w Zgierzu. Oprócz tego Agnieszka F. odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym. Przyznała się do winy. Grozi jej do czterech i pół roku więzienia.

Prokurator Stańczyk dodaje: - Poleciliśmy policji zatrzymać auto, by - zgodnie z przepisami - przekazać je na przechowanie tak zwanej osobie zaufanej. Nie wiemy jeszcze, kto to będzie i to jest problem.

Problem okazał się dużo poważniejszy, bo zgierscy policjanci nie wiedząc, co zrobić z zabezpieczonym fordem, oddali go sprawczyni wypadku. - Ale właściciele zostali poinformowani, że nie mogą nim jeździć ani go sprzedać, bo jest zabezpieczony na poczet grożącej im kary - poinformował nas Arnold Lorenc z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Szeregowi policjanci komentowali: - To idiotyzm. Przecież ci ludzie mogą znów wsiąść pijani do samochodu i kogoś zabić.

O takim załatwieniu sprawy przez zgierską policję poinformowaliśmy tamtejszą prokuraturę. - Chyba żartujecie! Kazałam im trzymać auto na policyjnym parkingu - zdenerwowała się prokurator Stańczyk. - Może policjanci nie znają jeszcze wytycznych ministra. Zaraz się tym zajmę.

Jarosław Kwapisz, pełniący funkcję rzecznika policji w Zgierzu, obiecał wyjaśnić tę sytuację. Umówił się na telefon, a potem wyłączył swoją komórkę...

Po interwencji prokurator Stańczyk ford Agnieszki F. ponownie trafił na policyjny parking.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry