REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 19 grudnia 2006  
Sędzia jechał po pijanemu
 
 

Spore kłopoty czekają sędziego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Zbigniew J. został w piątek zatrzymany przez policję, gdy pijany jechał samochodem. Dzień wcześniej próbował ukraść kawałek kiełbasy w sklepie w Stalowej Woli.

Sędzia został zatrzymany w miejscowości Jeziórko, na drodze między Tarnobrzegiem a Stalową Wolą. - Policjanci otrzymali sygnał, że drogą porusza się samochód, który stwarza niebezpieczeństwo dla ruchu. Udali się za nim i usiłowali go zatrzymać. Jechali na sygnale i na światłach, kierowca wcale jednak nie miał zamiaru się zatrzymać. Dodał gazu i zabrał się za wyprzedzanie innego auta. Manewr się nie udał i samochód wpadł do rowu - opowiada Mariusz Skiba, rzecznik podkarpackiej policji. Kierowcą okazał się Zbigniew J. Odmówił badania alkomatem. - Zapadła jednak decyzja, że należy mu zbadać krew. Nie chciał się na to zgodzić, ale mimo to udało się. Krew została przekazana do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie - dodaje rzecznik.

O zdarzeniu został powiadomiony prezes sądu okręgowego i prokuratura, która wszczęła śledztwo. Za jazdę po pijanemu sędziemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na dodatek Zbigniew J. prowadził samochód, nie mając do tego uprawnień. Zatrzymano mu prawo jazdy, gdyż w sierpniu ubiegłego roku został przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu w Chełmie. Wtedy również po policję zadzwonił kierowca, który zauważył dziwnie poruszający się po ulicy samochód tarnobrzeskiego sędziego. Badania alkomatem wykazały, że Zbigniew J. ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po tym zdarzeniu sędzia został zawieszony w obowiązkach służbowych i toczy się wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Jazda po pijanemu to nie jedyna sprawa, z której sędzia będzie się tłumaczył. W czwartek pracownik jednego z marketów w Stalowej Woli złapał Zbigniewa J. na próbie kradzieży kiełbasy. - W trakcie zakupów sędzia schował w rękawie kiełbasę, za którą nie zapłacił. Ochroniarze zatrzymali go, gdy wyszedł za kasy. Oddał towar i przyznał się, że zabrał wędlinę bez płacenia za nią. Na miejsce wezwano policjantów, którzy spisali notatkę służbową, przesłuchali ochroniarza i powiadomili o wykroczeniu zwierzchnika sędziego - poinformował Mariusz Skiba.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
diabel03-01-2007
ciekawe jaka kare sam by sobie wymierzyl???
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry