REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 19 października 2006  
Abp Zimoń apeluje o trzeźwość na drogach w okresie Wszystkich Świętych
 
 

O zachowanie trzeźwości za kierownicą oraz bezpieczną jazdę w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch związany z odwiedzaniem cmentarzy - apeluje metropolita katowicki, arcybiskup Damian Zimoń.

W specjalnym liście, który w niedzielę 29 października zostanie odczytany we wszystkich kościołach Archidiecezji, metropolita zwraca się nie tylko do samych kierowców, ale także ich pasażerów oraz gospodarzy organizowanych tego dnia rodzinnych spotkań. "Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczne podróżowanie" - napisał arcybiskup.

Przypomniał, że rok temu wielu kierowców wracając z odwiedzin na cmentarzach prowadziło samochody w stanie nietrzeźwym. Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu kilku dni poprzedzających 1 listopada oraz w dniu Wszystkich Świętych, na jeździe po pijanemu w całej Polsce przyłapano ok. 2,5 tys. osób.

"Drodzy kierowcy - proszę w imię pamięci o swoich zmarłych i miłości do swoich bliskich - siadajcie za kierownicą trzeźwi. Drodzy gospodarze rodzinnych i towarzyskich spotkań po odwiedzinach na cmentarzach - proszę was, zadbajcie o trzeźwość i bezpieczne powroty do domów waszych gości" - napisał w liście abp Zimoń.

Metropolita zwrócił się również do współpasażerów rodzinnych podróży, aby mieli odwagę wymagać trzeźwości od "mężów, ojców, braci, szwagrów siadających za kierownicę". Przypomniał przesłanie prowadzonej w woj. śląskim kampanii społecznej - "Prowadzę, jestem trzeźwy". Podróżujących polecił opiece Wszystkich Świętych, a w szczególności patrona kierowców, św. Krzysztofa.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry