REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 27 lutego 2007  
Kierowca-kokainista uciekał przed policją
 
 

Stołeczni policjanci zatrzymali po pościgu ulicami Warszawy 36-letniego kierowcę, który - jak się okazało - prowadził auto pod wpływem kokainy. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Jak poinformowała Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, kilka minut po 22.00 w niedzielę policjanci z Ochoty zauważyli pędzące renault espace. "Auto jechało z bardzo dużą prędkością. Kierowca nie zważał na sygnalizację świetlną, przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle" - relacjonowała.

Jak dodała, kierowca nie reagował też na wydawane mu przez funkcjonariuszy polecenia i sygnały. "Zwiększał prędkość, łamiąc wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego" - podkreśliła. Pirat drogowy w pewnym momencie wjechał na chodnik, w wyniku czego odpadło mu jedno z tylnych kół. Uciekał jednak dalej - na trzech kołach - ulicami centrum Warszawy i w końcu zderzył się z zaparkowanym fiatem punto.

- Wybiegł z auta i uciekał dalej pieszo. Swoją ucieczkę zakończył wbiegając do budynku śródmiejskiej komendy. Tam wykrzyczał do dyżurnego, że chcą go porwać i trzeba go ratować - dodała Tietz.

Mężczyznę przewieziono na pogotowie, gdzie wykonano badania. Okazało się, że był pod wpływem kokainy. Ślady narkotyku policjanci znaleźli też w jego aucie.

36-latek trafił do policyjnego aresztu, odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają, że kierowcy jeżdżący pod wpływem środków odurzających popełniają przestępstwo tak jak kierowcy jeżdżący pod wpływem alkoholu. Grozi im za to do dwóch lat więzienia, a jeśli spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym nawet do 12 lat więzienia.

- Sprawdzamy nie tylko trzeźwość kierowców, ale też to czy nie prowadzą samochodu pod wpływem narkotyków. Narkotesty mają policjanci z wydziału ruchu drogowego - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry