REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 6 stycznia 2006  
Biegły: Posłanka Szynalska była pijana
 
 

Według toksykologa, może to oznaczać, że ok. półtorej godziny przed wypadkiem Szynalska wypiła np. dwa piwa.
Szynalska oskarżona jest o to, że we wrześniu 2004 r., prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, potrąciła przechodnia na przejściu dla pieszych.

Toksykolog wyjaśnił, że dysponował wynikami dwóch próbek wydychanego powietrza, na podstawie których mógł określić zawartość alkoholu w organizmie w chwili wypadku. Szynalska została poddana badaniu alkomatem ok. czterech godzin po wypadku. Badanie to wykazało 0,40 i 0,35 promila alkoholu we krwi.

Biegły dodał, że zapoznał się z wyjaśnieniami Szynalskiej, która twierdziła, że dzień przed wypadkiem, wieczorem wypiła dwa piwa. Według Młodziejewskiego taka dawka alkoholu powinna zostać wyeliminowana z organizmu już następnego dnia rano. Natomiast wypadek, który spowodowała Szynalska, miał miejsce ok. godz. 15.30.

Toksykolog na podstawie próbek stwierdził, że podczas badania alkomatem Szynalska znajdowała się już w fazie eliminacji alkoholu z organizmu. "Na podstawie wyliczeń mogę sugerować, że oskarżona spożyła alkohol w dniu wypadku ok. godz. 14.00 i było to ok. 60 mililitrów czystego alkoholu, czyli np. ponad dwa piwa" - powiedział przed sądem Młodziejewski. Podkreślił, że świadkowie wypadku mogli nie zauważyć stanu nietrzeźwości oskarżonej.

Zaznaczył, że badanie retrospektywne, na podstawie którego wyliczył zawartość alkoholu w organizmie Szynalskiej stosowane jest od 50 lat i jest najbardziej precyzyjnym narzędziem do określenia wstecznie zawartości alkoholu w organizmie.

Obrońca Szynalskiej Grzegorz Majewski przypomniał, że niektórzy specjaliści z zakresu badań alkoholowych twierdzą, że badanie retrospektywne nie powinno być wyliczane tylko na podstawie wyników wydychanego powietrza.

Biegły odparł na to, że inni polscy toksykolodzy nie podzielają tej opinii.

W czwartkowym procesie zeznawał także drugi biegły. Był nim lekarz, który miał określić stan zdrowia poszkodowanego w wypadku - Mariusza W. Jak wyjaśnił dziennikarzom obrońca Szynalskiej, biegły miał stwierdzić, czy na obecny stan zdrowia pokrzywdzonego miały wpływ także operacje stawów biodrowych, które Mariusz W. przeszedł przed wypadkiem. Jednak na wniosek obrońcy posłanki tę część rozprawy utajniono.

Sąd wyznaczył termin następnej rozprawy na 13 lutego.

B. posłanka (SLD, później niezrzeszona) przyznaje się do spowodowania wypadku, ale odrzuca zarzut o nietrzeźwości. Jak wyjaśniała na poprzednich rozprawach, dzień przed wypadkiem wieczorem wypiła dwa piwa. W jej ocenie, pracownicy serwisu, do którego trafiła po wypadku, przed jej badaniem alkomatem mogli dolać jakiegoś alkoholu do kawy, którą ją poczęstowali.

Do wypadku doszło we wrześniu 2004 r. pod Nadarzynem (Mazowieckie). Poszkodowany został 18-latek, który trafił do szpitala; doznał obrażeń m.in. obu kości podudzia, głowy i klatki piersiowej.

Prokuratura postawiła Szynalskiej - która sama zrzekła się immunitetu poselskiego - zarzut umyślnego "przekroczenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym". Według prokuratury, zbliżając się do oznakowanego przejścia i będąc w stanie nietrzeźwym, nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu pieszemu i potrąciła go, w wyniku czego doznał obrażeń.

Szynalskiej grozi do trzech lat więzienia.
 

 
 
Autor: Wprost
Ostatnie komentarze
marios25-12-2009
Ta rodzina cie nie okradla,tylko ty widzisz luxusy i pieniadze tak jak cie nauczono od dziecinstwa,wina calkowita na twoich rodzicach,
 
Ewela09-05-2009
Ta rodzina tez jest siebie warta,nabrali pieniędzy,wzbogacili sie.Teraz uważaja się za wielkie państwo. Mnie też okradli i zostałam sama z małym dzieckiem.!
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry