REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 30 czerwca 2006  
Badanie krwi zamiast alkomatów
 
 

Na dodatek - dodaje dziennik - pomysł resortu sprawiedliwości na szybką, 24-godzinną ścieżkę karania pijanych kierowców weźmie w łeb.

Nie chcemy brać odpowiedzialności za urządzenia, które dają wyniki obarczone kilkuprocentowym błędem. Później spotykamy się ze skargami kierowców, którym badanie alkotestem wskazało wartość graniczną, pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem, na przykład 0,49 promila - tłumaczy radca prezesa GUM Robert Świątkiewicz.

Projekt rozporządzenia GUM zakłada, że wskazania alkomatu nie mogłyby być dowodem w postępowaniu wytoczonemu nietrzeźwemu kierowcy. W tej sytuacji każdy wynik wskazujący na popełnienie przestępstwa drogowego (czyli od 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) musiałby być potwierdzony badaniem krwi albo badaniem za pomocą urządzenia stacjonarnego. Problem w tym, że stacjonarnych alkomatów jest niewiele, po kilka w powiecie. Trzeba będzie zatem tysiące zatrzymywanych w Polsce nietrzeźwych kierowców wozić do komisariatów lub do szpitali.

To absurd. Błąd wskazania przenośnych alkotesterów, których używamy jest minimalny. Badanie zawsze jest powtarzane, a w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzamy wynik z alkotestu na stacjonarnym urządzeniu. Poza tym każdy kierowca może zażądać badania krwi - mówi oficer drogówki z małopolskiego garnizonu, pracujący w nowosądeckiej Komendzie Policji podkomisarz Bogusław Żytkowicz.

Kontrolowana osoba, po sprawdzeniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, podpisuje protokół badania. W ten sposób potwierdza, że nie ma zastrzeżeń i nie żąda badania krwi. Nie rozumiem, co chce osiągnąć Główny Urząd Miar - dodaje rozmówca "Gazety Krakowskiej".

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry