REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 27 lipca 2010  
Uratowali pijanego mężczyznę z płonącego samochodu
 
 
Poddębiccy policjanci uratowali mężczyznę z palącego się samochodu, który uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był nietrzeźwy.

25 lipca po godzinie 22.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o pijanym kierowcy, który jechał samochodem dostawczym marki Ford w kierunku Uniejowa. W ten rejon natychmiast skierowano patrol. W trakcie penetracji pobliskiego terenu w miejscowości Kłódno w gminie Wartkowice funkcjonariusze zauważyli typowany samochód i chcieli go skontrolować.

- Kierujący fordem pomimo użytych sygnałów błyskowych i dźwiękowych nie zastosował się do poleceń i zaczął uciekać. Kilkakrotnie zajeżdżał drogę policjantom, którzy próbowali go wyprzedzić. Po przejechaniu około 150 metrów stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w drzewo - relacjonuje mł. asp. Elżbiera Tomczak z komendy w Poddębicach. - Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do samochodu, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn.

Kierujący o własnych siłach opuścił pojazd natomiast pasażer siedzący z przodu był nieprzytomny. W pewnym momencie policjanci zauważyli, że w okolicy silnika doszło do samozapłonu i natychmiast podjęli czynności ratownicze. Otworzyli zakleszczone drzwi od strony pasażera i wyciągnęli nieprzytomnego, którego przenieśli w bezpieczne miejsce. Ogień wydobywający się z auta został ugaszony - dodaje Tomczak.

23-letni pasażer forda z licznymi obrażeniami twarzy oraz podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przetransportowany do szpitala. Był nieprzytomny. Jak się okazało kierowca forda, 46-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Lekarz pogotowia stwierdził u niego prawdopodobne złamanie żebra i zadecydował o hospitalizacji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 
 
Ostatnie komentarze
mistrzkierownicy28-07-2010
Gratulacje dla policjantów! Mam nadzieję, że to doświadczenie oduczy kierowcę forda alkoholizowania się , a następnie jeżdżenia samochodem. Szkoda tylko, że potrzebował do tego takiej ciężkiej lekcji, narażając nie tylko swoje życie, ale i innych ludzi.
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry