REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 20 grudnia 2005  
Zabijają coraz częściej
 
 
Ta statystyka pokazuje, że o walce z pijanymi za kierownicą wciąż się tylko mówi, lecz powołane do tej walki organa (policja, prokuratury i sądy) nie działają skutecznie.

Poprawia się ogólny stan bezpieczeństwa na podkarpackich drogach. Mniej jest wypadków, mniej rannych. Niestety, liczba zabitych pozostaje niemal na tym samym poziomie. W ciągu 11 miesięcy tego roku zginęło 258 osób. Przed rokiem, w tym samym czasie, wypadki drogowe pochłonęły 261 ofiar.

Jednak ogólna liczba wypadków wyraźnie zmalała. W tym roku wydarzyło się ich 2016, spadek o 151. Mniej też jest rannych. Od stycznia do listopada 2005 r. do szpitali trafiło 2519 ofiar wypadków, a rok wcześniej - 2731.

Zdaniem policji, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na Podkarpaciu jest wyraźna. Policjanci uważają też, że maleje liczba nietrzeźwych kierowców. W tym roku, do końca listopada, zatrzymano ich 3936, a rok wcześniej 4390. Czy rzeczywiście oznacza to, że mniej ludzi siada za kierownicę po wypiciu alkoholu?

Takiemu stwierdzeniu przeczy statystyka wypadków. Okazuje się bowiem, że nietrzeźwi coraz częściej są sprawcami wypadków i to poważnych. Aż o 47 wzrosła liczba wypadków, do których mogłoby nie dojść, gdyby kierowca był trzeźwy. Przybyło też ofiar pijanych kierowców W zeszłym roku, od stycznia do listopada, zabili oni 22 osoby, w tym roku aż 31. O ponad 40 proc. więcej! Podobnie wzrosła liczba rannych z 220 do 306.

Można więc przypuszczać, że po naszych drogach jeździ coraz więcej pijanych kierowców, a ich liczba rośnie wręcz zastraszająco. Są tylko rzadziej łapani przez policję.

Nieskuteczni też są prokuratorzy i sędziowie. Z surowością prawa spotyka się ten, kto kogoś napadnie i pobije. Po najcięższe kary sięgają sędziowie orzekając w sprawach zabójców. Kary nakładane na pijanych kierowców są łagodne, gdyż to przestępstwo uważane jest za występek mniejszej wagi. Do więzienia pijani kierowcy trafiają niezwykle rzadko.

Odbieranie praw jazdy też jest mało skuteczne. Zdarza się, że kierowca pozbawiony uprawnień nadal siada za kierownicę. W dodatku bywa, że nietrzeźwy. Stosunkowo niewysokie grzywny nie odstraszają następnych od kierowania po wypiciu alkoholu.

 
 
Autor: KRZYSZTOF ROKOSZ
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry