REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 26 października 2010  
Dostała pracę i zginęła
 
 
Ewelina Maćkiewicz (+18 l.) odebrała swoją pierwszą wypłatę. Cieszyła się życiem. Gdy jak co dzień wracała po pracy do domu, zabił ją pijany kierowca Sylwester P. (25 l.). Ojciec zabitej uważa, że morderca jej córki powinien w więzieniu spędzić co najmniej 25 lat.

Grzegorz Maćkiewicz (47 l.) z Dąbrówki koło Torunia nie wierzy w wypadek: - Ten człowiek to przecież morderca. Lepiej, żeby go zamknęli, bo nie ręczę za siebie. Śmierć za śmierć. 25 lat! Co najmniej tyle powinien spędzić za kratkami - powtarza Grzegorz Maćkiewicz. Jego najstarsza córka Ewelina właśnie skończyła szkołę.

Dziewczyna w sobotę pracowała na drugą zmianę. Po zamknięciu sklepu wsiadła na rower. Do przejechania miała około pięciu kilometrów. I pewnie, jak co dzień, dotarłaby do domu, gdyby nie Sylwester P., (25 l.). Ten pił od rana. Gdy procenty uderzyły mu już do głowy, postanowił odwiedzić swoją narzeczoną. W tym celu wsiadł do samochodu.

Dziewczyna Sylwestra P. mieszka dwie wsie za Dąbrówką. Pijany jak bela Sylwester P. musiał najpierw przejechać obok domu rodziców Eweliny. Potem, na prostym odcinku drogi uderzył swoim samochodem w jadącą rowerem dziewczynę. Na miejscu wypadku nie zatrzymał się, a gdy wracał od swojej dziewczyny z roztrzaskaną szybą, ponownie przejechał obok domu państwa Maćkiewiczów... Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu.

- Tyle ludzi nie ma pracy nawet po studiach, a ona znalazła ją w sklepie w Kikole. Tak się cieszyła, gdy dwa tygodnie temu dostała swoją pierwszą wypłatę, ale ona dalej chciała się uczyć. Nawet tej pierwszej pensji nie zdążyła wydać - Anna Maćkiewicz (41 l.) nie może pogodzić się ze stratą córki.

Sąd Rejonowy w Lipnie na wniosek miejscowej prokuratury aresztował podejrzanego. Sylwestrowi P. prokurator postawił zarzut spowodowania wypadku po pijanemu ze skutkiem śmiertelnym. Mimo że ojciec zabitej domaga się dla niego 25 lat, kodeks karny przewiduje za to maksymalnie 12 lat pozbawienia wolności. Matka dziewczyny jest bardziej sceptyczna: - On dostanie góra pięć, sześć lat więzienia. Będzie wychodził na przepustki. Co to za sprawiedliwość za zabicie mojej córki?! - pyta pani Anna.

 
 
Źródło: se.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry