REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 1 lutego 2007  
Odwyk za jazdę po pijanemu
 
 

Jechał samochodem, mając 4,5 promila alkoholu we krwi - teraz trafi na przymusowe leczenie odwykowe w zamkniętym zakładzie.

Tak zdecydował sąd w sprawie 51-letniego mieszkańca Skały (Małopolska) - poinformował w środę szef Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Śródmieścia Wschód Piotr Kosmaty.

Jak podkreślił prok. Kosmaty, według niego jest to precedensowe orzeczenie w Małopolsce i prawdopodobnie jedno z pierwszych w Polsce.

Wcześniej kierowca za jazdę pod wpływem alkoholu został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, ukarany dwoma tysiącami zł grzywny i pozbawiony na 8 lat prawa jazdy.

"Po analizie akt sprawy prokurator doszedł do wniosku, że kierowca może być uzależniony od alkoholu. Przemawiał za tym także fakt, iż wcześniej był on już karany za jazdę po pijanemu. Dlatego oprócz aktu oskarżenia do sądu skierowano przeciwko kierowcy także wniosek w trybie postępowania administracyjnego do sądu rodzinnego o skierowanie go na leczenie odwykowe" - powiedział prok. Kosmaty.

Sąd w wydziale rodzinnym podzielił argumenty prokuratury i skierował kierowcę na przymusowe leczenie z choroby alkoholowej w zamkniętym zakładzie odwykowym.

Sprawa dotyczy 51-letniego mieszkańca Skały Sławomira D., który w czerwcu ubiegłego roku został zatrzymany przez policję po tym, jak usiłował odjechać spod bankomatu samochodem, mając 4,5 promila alkoholu we krwi. Wcześniej nie był on w stanie wystukać kodu na klawiaturze i upadł wsiadając do samochodu. O jego zachowaniu powiadomił policję przypadkowy przechodzień.

Jak się okazało, dwa lata temu Sławomir D. był już skazany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu; miał wtedy 2,5 promila.

Jak powiedział prok. Kosmaty, prokuratura ma nadzieję, iż przymusowe leczenie odwykowe kierowcy nie tylko zapobiegnie w przyszłości kolejnym ewentualnym wypadkom, jakie mógłby spowodować pod wpływem alkoholu, ale też pomoże rozwiązać jego osobiste problemy.

 
 
Autor: PAP/motoryzacja.interia.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry