REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 21 stycznia 2009  
Były wiceszef policji oskarżony, bo krył pijanego starostę
 
 
Zarzut niedopełnienia obowiązku i utrudniania postępowania karnego przedstawiła Prokuratura Rejonowa Kielce- Wschód byłemu zastępcy komendanta powiatowego policji w Kazimierzy Wielkiej (Świętokrzyskie) Waldemarowi Sz. Sprawa ma związek z zatrzymaniem w październiku starosty kazimierskiego, który - według ustaleń innego śledztwa - prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Jak po incydencie podały media, Waldemar Sz. uniemożliwiał wówczas policjantom zabranie starosty na badanie krwi.

Prokurator rejonowy Piotr Gładysiewicz powiedział, że Waldemar Sz. nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzecznik świętokrzyskiej policji nadkom. Krzysztof Skorek poinformował, że Waldemar Sz. nie jest już policjantem - złożył podanie o odejście ze służby, a komendant wojewódzki przyjął rezygnację. Wcześniej - tuż po ujawnieniu sprawy przez media - komendant odwołał go ze stanowiska wiceszefa kazimierskiej policji.

Z końcem roku prokuratura w Kazimierzy Wielkiej oskarżyła tamtejszego starostę o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oskarżony nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo jeszcze, w którym sądzie będzie się toczył proces.

Według ustaleń śledztwa, starosta został zatrzymany do kontroli drogowej 12 października o godz. 18.50 we wsi Krzyż w gminie Czarnocin. Badania krwi przeprowadzone trzy godziny po zatrzymaniu wykazały, że miał 0,7 promila alkoholu i tak pierwotnie napisano w zarzucie. Według opinii sporządzonej przez biegłych z Instytutu Medycyny Sądowej w Krakowie w momencie zatrzymania kierowca miał od 1 do 1,3 promila alkoholu. Przyjęto więc najmniejszą wartość, czyli 1 promil, i zmieniono zarzut.

Kilka dni po incydencie "Echo Dnia" poinformowało, że trzeba było blisko trzech godzin, kilkudziesięciu telefonów i interwencji komendanta wojewódzkiego policji, a także przyjazdu szefa świętokrzyskiej "drogówki", by staroście kazimierskiemu można było pobrać krew.

Według gazety kontrolowany za kierownicą forda focusa starosta miał odmówić badania trzeźwości alkomatem. Po przewiezieniu do Komendy Powiatowej w Kazimierzy Wielkiej - ku zaskoczeniu towarzyszących mu funkcjonariuszy - znalazł się "pod skrzydłami" pierwszego zastępcy komendanta, który nie dopuszczał, by funkcjonariusze zabrali starostę na badanie krwi.

Ostatecznie badanie to wykonano po godz. 21.30, a fiolki z pobraną krwią zabrał interweniujący w Kazimierzy Wlk. wiceszef świętokrzyskiej "drogówki" - napisała gazeta.

Prokuratura w Jędrzejowie prowadzi trzecie postępowanie w tej sprawie - bada kwestię wycieku do prasy rozmów służbowych policjantów w sprawie starosty.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry