REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 15 września 2009  
Szarża kierowcy porsche i 119 punktów karnych
 
 

Mieszkaniec Raculi k. Zielonej Góry jechał swoim porsche cayenne po kielichu, wyprzedzał na trzeciego, nie zatrzymał się do kontroli. W sumie "zdobył" 119 punktów karnych. Na koniec poszarpał się z policjantami.

Kierowca porsche cayenne jechał al. Zjednoczenia w niedzielny wieczór. Miał na liczniku 71 km, o ponad 20 więcej niż mówią przepisy. Kontrolujący ruch policjanci postanowili go zatrzymać. Ale kierowca próbował uciekać. Zawrócił i pomknął w stronę Nowej Soli. Policjanci wsiedli do auta i ruszyli w pościg.

Szybko zorientowali się, że mają do czynienia z "rasowym" piratem. Na kartce rozpoczęli spisywanie jego wykroczeń. Przejazdy przez podwójną ciągłą, wyprzedzanie na trzeciego, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, nieustąpienie pierwszeństwa, niezatrzymania się przed znakiem stopu. Pirat czuł się bezpiecznie w terenówce i nie zważał na auta jadące z naprzeciwka. Spychał je na pobocze, przejeżdżał przez wysepki wyłączone z ruchu.

Policjanci dopadli kierowcę w Raculi. 43-latek porzucił auto i próbował uciec. Kluczyki od wartego blisko dwieście tysięcy porsche wyrzucił w krzaki. Przegrał jednak z mundurowymi bieg na 600 metrów. Policjanci bez problemu złapali go, ale mężczyzna nie dawał za wygraną. Szarpał się z nimi i obrażał. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Był pod wpływem alkoholu. Miał we krwi 0,38 promila. Policjanci wyliczyli mu skrupulatnie wszystkie wykroczenia - razem 119 punktów karnych.

Odebrali prawo jazdy. Przekazali cały materiał do zielonogórskiej prokuratury. Ich zdaniem kierowca brawurową jazdą wyczerpał znamiona przestępstwa art. 173 KK - sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu za to od roku do 10 lat więzienia. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów - do 3 lat.

 
 
Autor: Maja Sałwacka
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry