REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 26 kwietnia 2006  
Każdy uczestnik kolizji będzie badany alkomatem
 
 

– Dotychczas takiemu badaniu poddawani byli wszyscy kierowcy zatrzymywani do kontroli nocą. Teraz także uczestnicy kolizji, którzy wezwą policję w ciągu dnia, będą musieli zostać sprawdzeni, czy nie prowadzili pojazdu pod wpływem alkoholu – zapowiada podinsp. Wojciech Pasieczny, zastępca naczelnika stołecznej drogówki.

W przyszłości dmuchać w balonik będą musieli wszyscy kierowcy – niezależnie od pory dnia czy powodu zatrzymania (nawet z powodu niezapiętych pasów). Kiedy jednak to nastąpi – nie wiadomo. – Jeszcze nie tak dawno uczestnicy kolizji byli badani alkomatem albo na wniosek innego uczestnika zdarzenia, albo gdy policjanci wyczuli alkohol. Teraz nie będzie wyjątków – dodaje Pasieczny. Z roku na rok zastraszająco rośnie liczba kierowców, którzy wsiadają za kółko po kieliszku. W 2004 roku funkcjonariusze drogówki tylko na terenie Warszawy zatrzymali 2228 pijanych kierujących. Rok później już 3645. Wiadomo, że ten rok również zapowiada się rekordowo.

– Od stycznia zatrzymaliśmy już prawie 1300 takich osób – mówi nadkom. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy KSP. Szacuje się, że pod koniec roku może być ich prawie cztery tys. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry