REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 10 lipca 2006  
Pijanemu posłowi prawka nie zabrali
 
 

Wójcik nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoje czyny

Szok! Były trener reprezentacji Polski, a obecnie poseł Samoobrony Janusz Wójcik (53 l.), którego w styczniu pijanego za kierownicą samochodu zatrzymali policjanci, nadal ma prawo jazdy! Dlaczego? Bo nie zostało mu zabrane!

- Nie mieliśmy do tego prawa - wyjaśnia Renata Mazur z Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe. - Jeśli zatrzymana osoba ma immunitet, zarzuty można postawić mu dopiero po jego uchyleniu. A bez postawienia zarzutów nie mogliśmy posłowi odebrać prawa jazdy - tłumaczy.

Pijany i bez papierów

Dlaczego Wójcikowi nie odebrano prawa jazdy? Z informacji "SE" wynika, że kiedy został zatrzymany, nie miał przy sobie prawa jazdy. Miał za to 1,5 promila alkoholu we krwi. - Nie mogliśmy go przeszukać - tłumaczy Renata Mazur. Później nie było możliwości zabrania posłowi dokumentów, bo... nie było postawionych zarzutów, a zarzutów nie postawiono, bo... posła chroni immunitet.

Niech odpowiada jak każdy!

Sprawa jazdy "na bani" musi być skomplikowana, skoro prokuratura nadal prowadzi w tej sprawie postępowanie. Decyzję o postawieniu Wójcikowi zarzutów, a co za tym idzie - o wystąpieniu do Sejmu o pozbawienie go immunitetu, wysłano dopiero dwa tygodnie temu! - Wcześniej był wysłany wniosek o pozbawienie immunitetu, który zwróciła nam Prokuratura Apelacyjna celem przeprowadzenia jeszcze ekspertyzy biegłego. Badania zostały wykonane i wniosek skierowano ponownie - mówi Mazur.

Wójcik od czasu, kiedy został przyłapany na jeździe po pijanemu unikał siadania za kierownicą. Z informacji "SE" wynika jednak, że sam też siadał za kółkiem. - Nawet do Sejmu przyjeżdżał samochodem - twierdzi informator gazety.

Po zatrzymaniu były trener pokajał się i zaangażował w kampanię antyalkoholową. Nigdy jednak nie zadeklarował, że jeśli prokuratura postanowi o wszczęciu przeciwko niemu śledztwa, zrzeknie się immunitetu.

Za prowadzenie samochodu po pijanemu Wójcikowi grożą 2 lata więzienia i zakaz prowadzenia auta nawet przez 10 lat.

Nikt mi prawa jazdy nie odebrał

- Wyjechałem tylko zatankować samochód - tłumaczy Janusz Wójcik. - A stacja benzynowa jest dosłownie 60-70 metrów od mojego domu. Auto z reguły prowadzi mój asystent, rzadziej syn. Ja za kółkiem nie siadam, choć mógłbym, bo formalnie nikt mi prawa jazdy nie odebrał.

 
 
Autor: Jacek Harłukowicz Źródło: www.se.com.pl
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
Pawel18-07-2006
To co asystent czy syn nie mogli zatankowac musial sam Wójcik moze na zeszyt bral
 
Bonifacy18-07-2006
Przed chwilą w komentarzu napisałem że prawo powinno być jednakowe dla wszystkich i co Panie Ministrze Ziobro?Co Pan na to czy może Pan też jest bezsilny bo to członek Samoobrony a tych ludzi za przestępstwa nie tylko takie się nie karze!!!!!!!!!!!!!!
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry