REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 13 grudnia 2006  
Cztery promile we krwi
 
 

Ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 36-letni kierowca, który na jednym z rond w Tychach spowodował czołowe zderzenie. Ogółem w woj. śląskim policjanci zatrzymali w poniedziałek 43 pijanych kierowców.

"Do wypadku w Tychach doszło, gdy pijany 36-letni kierowca forda mondeo zjeżdżał z ronda przy ulicy Harcerskiej. Utracił wtedy panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwka renault clio" - powiedziała Magdalena Bieniak z tyskiej policji.

Kierująca clio 29-letnia kobieta doznała niegroźnego stłuczenia kręgosłupa. Zarzut dla kierowcy - który po wypadku trafił do izby wytrzeźwień - będzie mógł dotyczyć tylko prowadzenia przez niego samochodu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji.

Policja zamierza jednak wnioskować o zastosowanie wobec tego kierowcy poręczenia majątkowego, policyjnego dozoru, a także dodatkowej uciążliwości w postaci publikacji jego danych osobowych i wizerunku w lokalnych mediach" - zaznaczyła policjantka.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w Siemianowicach Śląskich. Policjanci zatrzymali tam mężczyznę, który kierując fordem escortem spowodował zderzenie z fordem fiestą. W wyniku wypadku kierująca fiestą kobieta doznała urazu oka.

W Sosnowcu policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali natomiast 35-letnią kobietę, która wiozła samochodem swego czteroletniego synka. Jak się okazało, matka prowadziła mercedesa, mając 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca trafiła do policyjnego aresztu; chłopca umieszczono w domu małego dziecka.

Ogółem na drogach woj. śląskiego policja odnotowała w poniedziałek 19 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 30 zostało rannych. Doszło też do 162 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali tego dnia 43 nietrzeźwych kierujących.

Od początku tego roku śląscy policjanci zatrzymali 14.766 pijanych kierujących, wśród nich 7.460 osób prowadziło samochody.

 
 
Autor: PAP
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry