REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 4 kwietnia 2006  
Pijani głównie rowerzyści
 
 
Jak poinformowała nadkom. Joanna Kącka z biura prasowego łódzkiej policji, akcja wymierzona była przede wszystkim przeciwko kierującym pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci pełnili służbę w 275 punktach pomiarowych na terenie całego województwa. Trasy patrolowały także nieoznakowane radiowozy.

W sumie skontrolowano ponad 1500 kierujących. Z ponad tysiąca poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu aż 77 jechało "na podwójnym gazie"; ponad 50 z nich to rowerzyści. W Piotrkowie Trybunalskim zatrzymano kierującego miejskim busem, który przewoził pasażerów, mając w organizmie 2,3 promila alkoholu; w powiecie łowickim wpadł kierujący tirem, który miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymano także 29-letniego bełchatowianina, który, prowadząc po pijanemu hyundaia, najechał na znak drogowy, a następnie wjechał na prywatną posesję, gdzie uderzył w zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna miał niemal 2,4 promila alkoholu w organizmie.

W sumie policjanci za popełnione wykroczenia drogowe ukarali kierowców prawie 400 mandatami; niemal 330 kierujących za drobniejsze przewinienia otrzymało pouczenia. 23 kierowców pożegnało się z prawem jazdy, a w 90 przypadkach z uwagi na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne. Pijanym kierowcom samochodów grozi kara do 2 lat, a rowerzystom do roku pozbawienia wolności. Policja zapowiada kolejne tego typu akcje.

Według policji, pijani kierowcy rocznie powodują w Łódzkiem ponad tysiąc zdarzeń drogowych. Jeżeli sprawcą jest nietrzeźwy kierowca, to średnio, w co siódmym wypadku ginie człowiek. Największe zagrożenie powodują nietrzeźwi kierujący w wieku 25-39 lat. Są to przede wszystkim kierowcy samochodów osobowych, jednak duży procent stanowią również użytkownicy jednośladów.
 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry