REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 18 września 2006  
Pijany kierowca staranował pieszych
 
 
Makabryczny wypadek we Wrocławiu. Pijany kierowca z ogromną prędkością wjechał w trójkę przechodniów. Dwie kobiety są poważnie ranne, mężczyzna walczy o życie

Do tragedii doszło w sobotę na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej o godz. 6.30 rano. Z tramwaju nr 2, który zatrzymał się przed teatrem Capitol, wysiedli kontrolerzy biletów: dwie kobiety (35 i 45 lat) i mężczyzna (25 lat). Na zielonym świetle weszli na jezdnię, gdzie uderzył w nich czerwony opel astra. Nie zwolnił nawet, gdy uderzenie wyrzuciło trójkę ludzi o kilka metrów dalej. Jedzie prosto, w kierunku pl. Orląt Lwowskich. Scenę obserwują zszokowani przechodnie i inni kierowcy. Wszystko zarejestrowały kamery straży miejskiej. Kilka minut później na miejscu są radiowozy i karetki pogotowia.

Kom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji: - Kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale zgubił rejestrację.

Opla z uszkodzoną maską szukali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy MPK i taksówkarze. Ale dwaj mężczyźni: 42-letni Marek W. i 20-letni Tomasz S. po kilku godzinach sami zgłosili się na policję. Obaj byli pijani. - Starszy miał prawie dwa, a młodszy 1,2 promila alkoholu we krwi - mówi Krzysztof Zaporowski. Cały dzień i noc spędzili w izbie wytrzeźwień.

W. jest właścicielem auta, S. to jego znajomy. Świadkowie widzieli, jak w nocy oplem szaleli po mieście. Zanim przyszli na komisariat, ukryli samochód w krzakach przy wjeździe na działki na Tarnogaju. Policji zgłosili, że auto im skradziono.

Kontrolerzy trafili do trzech różnych szpitali. 25-letni mężczyzna walczy o życie na oddziale intensywnej terapii szpitala im. Marciniaka. Kobiety mają obrażenia wewnętrzne i liczne złamania. Opiekują się nimi lekarze ze szpitala wojskowego i wojewódzkiego szpitala specjalistycznego na Kamieńskiego.

Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiK-u: - Jesteśmy załamani tym wypadkiem. To nasi pracownicy. Przed siódmą zaczęli kontrolę. Zmieniali właśnie linię tramwajową i szli na inny przystanek, gdy uderzył w nich samochód.

Ukryty samochód policja odnalazła jeszcze w sobotę. Wczoraj przez cały dzień przesłuchiwała podejrzanych. To, jakie zarzuty usłyszą, zależy od stanu zdrowia ofiar.

Marek W. i Tomasz S. to zaledwie dwóch z 206 nietrzeźwych kierowców, których w piątek i sobotę zatrzymali policjanci na dolnośląskich drogach.

 
 
Autor: Karolina Łagowska
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry