REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 5 lutego 2010  
Był tak pijany, że zszokował policjanta
 
 
Cztery miesiące w więzieniu spędzi Marcin Z., który pijany do nieprzytomności jechał samochodem. Polak prawie sześciokrotnie przekroczył dopuszczalny limit zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

29-letni Marcin Z. wsiadł za kierownicę po zakrapianej alkoholem imprezie bożonarodzeniowej u swojej siostry w Coventry. Polak został zatrzymany przez innego kierowcę, który zajechał mu drogę widząc, jak samochód Marcina Z. jedzie slalomem i stwarza niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu drogowego - podaje serwis telegraph.co.uk.

Na miejscu szybko pojawiła się policja. Przeprowadzono dwa testy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy wykazał 191 mikrogramów na 100 ml powietrza, drugi test zakończył się wynikiem 187 mikrogramów. Dopuszczalny limit dla kierowców to 25 mikrogramów!

Polak trafił przed sąd. Usłyszał tam zeznania świadka zdarzenia, który zatrzymał jego samochód. Mężczyzna mówił, że Polak jechał na tyle chaotycznie i niebezpiecznie, że wypadek był tylko kwestią czasu. - Nigdy w swoim życiu nie widziałem kogoś jadącego w taki sposób - dodał świadek.

29-latek został skazany na cztery miesiące więzienia. - Jechałeś samochodem lekkomyślnie lekceważąc życie swoje i innych. To niewyobrażalne, że można siadać za kierownicę po wypiciu takiej ilości alkoholu. To praktycznie samobójstwo. Cud, że nie zabiłeś siebie, ani nikogo innego - powiedział sędzia.

Sędzia dodał, że obowiązkiem wymiaru sprawiedliwości jest ochrona społeczeństwa przed takim przypadkami. Dlatego też wyrok jest surowy, aby pokazać, że jazda po alkoholu jest nie do zaakceptowania.

W czasie procesu Polaka zeznawał też policjant, który przeprowadzał badania trzeźwości Marcina Z. - W czasie mojej 27-letniej służby nie spotkałem się z tak wysokim wynikiem pomiaru - podkreślił sierżant Ferris Hatheson.

- To prawie sześciokrotne przekroczenie dozwolonego limitu - dodał Carol Whittingham, przewodniczący Campaign Against Drinking and Driving. - To nie był ktoś, kto wypił kilka małych piw i pojechał do domu. Ta osoba wypiła ogromną ilość mocnego alkoholu i postanowiła jechać samochodem. Dzięki Bogi, że pojawił się ktoś odważny, kto zatrzymał ten samochód i zabrał kierowcy kluczyki.

 
 
Autor: Małgorzata Jarek
Ostatnie komentarze
Heniek08-02-2010
W takich momentach jestem dumny, że jestem Polakiem!
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry