REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 29 czerwca 2006  
Pijanym kierowcom zabierają auta
 
 

Najwięcej samochodów zatrzymano pijanym kierowcom w Myśliborzu - aż cztery. Trzy w Szczecinie i po jednym w Gryfinie, Stargardzie, Choszcznie i Gryficach. W większości przypadków prokuratorzy wydali już postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym i auta trafiły na policyjne parkingi. Będą tam czekać na właścicieli, aż do wyroku sądu. Jeśli skazani nie zapłacą kar, samochodami zajmie się komornik.


W największych opałach jest mieszkanka Szczecina - Mariola O. Kobietę zatrzymano na stacji benzynowej przy ul. Chopina. Tankowała swojego seata ibizę. Pracownik stacji poczuł od niej alkohol. Zawiadomił policję. Badanie wykazało ok. 2,5 promila alkoholu. Ale to nie był koniec niespodzianek.

Okazało się, że w październiku ta pani była już karana za jazdę po pijanemu. Straciła prawo jazdy i dostała dwuletni zakaz prowadzenia samochodów - mówi prok. Janusz Grzegorczyk, zastępca szefa prokuratury Szczecin Zachód.

Ze stacji seata odholowano na parking. Kobieta będzie odpowiadać za jazdę po pijanemu i naruszenie zakazu sądowego. Ale najdotkliwszą karą dla niej może być przepadek samochodu. Zgodnie z wytycznymi ministra sprawiedliwości prokuratorzy muszą występować do sądów z wnioskami o przepadek aut, gdy kierowca to "pijany recydywista", czyli miał już wyrok za kierowanie po kielichu.

Prokurator Józef Skoczeń, szef prokuratury okręgowej w Szczecinie, zapowiada, że policja i prokuratura będą konsekwentni w wojnie z pijanymi kierowcami. Pierwsze efekty już widać. W weekend w powiecie kamieńskim nie zatrzymano żadnego pijanego kierowcy.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry