REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 11 sierpnia 2006  
Inspektor transportu jechał po pijanemu
 
 

Jerzy K., dyrektor biura w Inspektoracie Transportu Drogowego, jechał samochodem po kilku głębszych. Grożą mu za to dwa lata więzienia.

Policjanci z drogówki dostali wczoraj rano anonimowy telefon, że w kierunku siedziby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przy ul. Chałubińskiego jedzie pijany Jerzy K. Informacja potwierdziła się. Mężczyzna został zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Koszykowej i Chałubińskiego. Dyrektor jednego z biur GITD jechał do pracy służbową skodą superb. Nie dość, że był pijany, to na dodatek miał włączony niebieski „kogut" (sygnał uprzywilejowanego pojazdu używany głównie przez policję i pogotowie).

- Jerzy K. został poddany badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Okazało się, że ma 1,91 promila - mówi podinsp. Wojciech Pasieczny, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komendę przy ul. Wilczej. Jerzy K. przesłuchany zostanie dziś, gdy wytrzeźwieje. Dziś również zostanie postawiony mu zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Za jazdę po pijanemu grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Może też dostać zakaz prowadzenia samochodu przez 10 lat.

- Jest nam bardzo przykro, że doszło do takiej sytuacji. Jerzy K. został dyscyplinarnie zwolniony z pracy - zapewnia Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Zatrzymany pracował w GITD ponad cztery lata. Był odpowiedzialny za nadzór nad działalnością wojewódzkich inspektorów transportu, m.in. w zakresie kontroli ciężarówek.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego powstał w 2001 r. Podlega Ministerstwu Transportu. Do jej zadań należy m.in. kontrola dokumentów związanych z prowadzeniem transportu drogowego, a także sprawdzanie stanu technicznego pojazdów i tego, czy kierowcy są trzeźwi oraz czy przestrzegają przepisów dotyczących czasu pracy za kierownicą.

 

 

 
 
Autor: PIOTR BOROWIEC Źródło: www.zw.com.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry