REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 9 kwietnia 2009  
Konferencja poświęcona problemowi pijanych kierowców
 
 

Rekordzistom podczas dmuchania w alkomat brakuje skali, a kierowcy, którym zabrano prawa jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu potrafią przyjść na powtórny egzamin pijani.

Te i wiele innych szokujących informacji można było 08.04 usłyszeć od policjantów i egzaminatorów na konferencji poświęconej pijanym kierowcom, która odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu.

Tylko w ubiegłym roku na drogach opolszczyzny zatrzymano ich aż 6 tysięcy. Wystawiamy coraz więcej patroli, każemy coraz wyższymi mandatami, wsadzamy do więzień, ale to nie pomaga - mówi nadinsp. Bogdan Klimek, opolski komendant wojewódzki policji.

Dyskusję poprzedziła emisja filmu zrealizowanego przez dziennikarzy jednego z opolskich portali internetowych, pokazującego skutki jazdy na podwójnym gazie. Jednym z bohaterów filmu jest Marek Kasperek, 23-latek, który odsiaduje ośmioletni wyrok za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu.

Bez zmiany świadomości kierowców, nie zmienimy ponurych statystyk - przekonuje psycholog transportu Grzegorz Kulig. Dodaje również, że w Polsce wciąż panuje społeczne przyzwolenie na jazdę po kieliszku.

Film, który został dziś zaprezentowany na konferencji będzie udostępniony za darmo na stronach internetowych opolskiej policji, będzie także pokazywany przyszłym kierowcom szkolącym się na kursach prawa jazdy.

więcej

 
 
Źródło: www.radio.opole.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry