REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 21 czerwca 2006  
660 zł mandatu za brak pasów!
 
 

Powiadomiła o tym w niedzielę fińska agencja radiowa YLA, powołując się na publikację tygodniowego magazynu "Sunnununtaisuomalainen".

Według tej informacji już wkrótce zapadnie decyzja nakazująca montowanie takiego urządzenia we wszystkich pojazdach: autobusach, minibusach i samochodach osobowych używanych do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej.

Ponadto w zamki alkoholowe będą musiały być wyposażone samochody, których właściciele lub stali użytkownicy zostali kiedykolwiek zatrzymani za kierownicą pod wpływem alkoholu. Będą oni musieli oczywiście sami ponieść koszt zainstalowania urządzenia, które wcale nie jest tanie.

Tzw. zamek alkoholowy uniemożliwia uruchomienie pojazdu przez osobę pozostającą pod wpływem alkoholu. Koncepcję takiego urządzenia szeroko propaguje w państwach skandynawskich koncern Volvo. Firma zapowiada, że wkrótce gotowa będzie jeszcze bardziej zaawansowana wersja urządzenia. Ma ona uniemożliwiać uruchomienie silnika oraz prowadzenie pojazdu także przez osobę będącą pod wpływem narkotyków, a nawet - przez zbyt zmęczonego kierowcę.

W Szwecji z kolei poinformowano o nadchodzących podwyżkach kar finansowych za wykroczenia w ruchu drogowym. Dotyczyć one będą oczywiście również kierowców samochodów zagranicznych.

Już od 1 października br. za przekroczenie dozwolonej prędkości trzeba będzie zapłacić mandat w wysokości równowartości 220 - 440 euro (obecnie jest to 85 - 220 euro). Za niezatrzymanie się na czerwonym świetle kara wzrośnie z równowartości 130 euro do 330 euro. Za wyprzedzanie przy niedostatecznej widoczności mandat wyniesie 330 euro (obecnie 90). Za nieczytelne tablice rejestracyjne lub ich brak grozi kara w wysokości 220 euro (obecnie jest to 45 euro).

Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa kosztować będzie 165 euro (teraz 65 euro). Zaś kara dla kierowców zawodowych za jazdę bez przepisowych godzin odpoczynku wzrośnie z dzisiejszych 130 euro do 330.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry