REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 2 kwietnia 2007  
Policjanci oskarżeni o zatuszowanie sprawy jazdy po pijanemu
 
 

Sześć osób, w tym czworo byłych policjantów z komendy w Brzezinach (Łódzkie), odpowie przed sądem za zatuszowanie incydentu drogowego z udziałem pijanego dyrektora tamtejszego szpitala.

Sprawę podejrzanej w tym śledztwie byłej szefowej brzezińskiej policji Aldony K., ze względu na stan jej zdrowia, wyłączono do odrębnego postępowania.

Akt oskarżenia łódzka prokuratura okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego w Brzezinach - poinformował w piątek PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Wśród oskarżonych w tej sprawie są podinsp. Joanna W., ówczesna naczelnik sekcji kryminalnej komendy policji w Brzezinach, b. naczelnik sekcji prewencji i ruchu drogowego tej komendy Andrzej K. oraz dwaj funkcjonariusze Paweł O. i Marek B. Obok nich na ławie oskarżonych zasiądą także ówczesny dyrektor szpitala w Brzezinach i radny Jan K. oraz jego żona Maria K., ordynator jednego z oddziałów w szpitalu.

Obok nich w tym procesie odpowie także Włodzimierz C., który - zdaniem śledczych - kilka lat wcześniej - wręczył jednemu z oskarżonych policjantów łapówkę.

Sprawa dotyczy zatuszowania zdarzenia drogowego z czerwca 2003 roku, kiedy to ówczesny dyrektor szpitala w Brzezinach i radny Jan K., kierując samochodem po pijanemu, uderzył w przydrożny znak drogowy. W tym czasie oskarżeni policjanci pracowali w komendzie policji w Brzezinach.

Według prokuratury, ówczesna komendant tamtejszej policji Aldona K. poprosiła Joannę W. o podjęcie działań, które umożliwiłyby dyrektorowi szpitala uniknięcia odpowiedzialności karnej. W brzezińskiej komendzie doszło wówczas do sfałszowania policyjnej dokumentacji, m.in protokołu użycia alkomatu i notatek służbowych. Wynikało z nich, że po popełnieniu wypadku dyrektor szpitala był trzeźwy.

Badaniu alkomatem poddał się policjant Andrzej K., który był dobrym znajomym dyrektora. Tymczasem z ustaleń prokuratury wynika, że szef szpitala miał 2 promile alkoholu w organizmie. Według śledczych Joanna W. poświadczyła także nieprawdę w sprawozdaniu sporządzonym na potrzeby postępowania wyjaśniającego, prowadzonego przez inspektorat KWP w Łodzi.

Natomiast - według śledczych - żona Andrzeja K. podrobiła podpis męża na protokole badania zawartości alkoholu i sfałszowała dokumentację medyczną dotyczącą rzekomego pobyt jej męża w szpitalu. Tej ostatniej grozi do 5 lat więzienia; jej mężowi do 2 lat pozbawienia wolności, a pozostałym oskarżonym do 10 lat więzienia. Niektórzy z oskarżonych policjantów przyznali się do winy.

Sprawę podejrzanej w tym śledztwie Aldony K. wyłączono do odrębnego postępowania. "Według opinii biegłych, ze względu na jej stan zdrowia nie jest możliwy jej udział w postępowaniu" - wyjaśnił Kopania.

Mł. insp. Aldona K. - już jako zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - została zatrzymana w listopadzie ub. roku, gdy sama stawiła się w prokuraturze. Jest podejrzana o niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści osobistych, poplecznictwo i podżeganie do poświadczenia nieprawdy w policyjnej dokumentacji. Przyznała się do stawianych jej zarzutów; sąd nie zastosował wobec niej aresztu. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Po przedstawieniu zarzutów komendant główny odwołał Aldonę K. ze stanowiska zastępcy szefa łódzkiej policji.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry