REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 20 lipca 2010  
Pije i jedzie. Po raz szósty w ciągu roku
 
 
Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Kóz, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. To już szóste zatrzymanie tego kierowcy w ciągu roku, za każdym razem był pijany - powiedziała rzeczniczka bielskiej policji Elwira Jurasz. - Kierowca załamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - dodała Jurasz.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy policjanci zauważyli jadącą zygzakiem i odbijającą się od krawężników daewoo nexię. Kierowca wysiadając z samochodu, ledwo trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 2,7 promila alkoholu. - Mężczyzna podróżował z żoną, która również była pijana. Badanie stanu jej trzeźwości dało wynik 0,5 promila alkoholu.

Kierowca został zatrzymany - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że policja zatrzymywała kierowcę w lipcu i październiku zeszłego roku oraz w lutym, marcu i kwietniu bieżącego roku. Praktycznie za każdym razem badanie stanu jego trzeźwości dawało wynik ponad 3 promili alkoholu.

Po ostatnim incydencie sąd zakazał kierowcy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 6 lat, do 2015 roku. - Teraz, w związku z nowelizacją przepisów zaostrzających kary orzekane wobec pijanych kierowców, która weszła w życie 1 lipca, za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet 5 lat więzienia - powiedziała Jurasz.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
mistrzkierownicy21-07-2010
To jest właśnie problem polskiego społeczeństwa. Społeczna akceptacja. Mężczyzna jechał z żoną, w prawdzie również mającą promile we krwi jednakże bardziej świadomą ( 0.5 promila alkoholu we krwi, chyba nie wyłącza myślenia w całości?) Nie rozumiem dlaczego wsiadła z nim do auta. Pisałem o tym niedawno na swoim blogu http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl/2010/06/25/nietolerancja-dla-jazdy-pod-wplywem-alkoholu/ Ten incydent pokazuje jeszcze co innego – kary nie odstraszają kierowców od
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry