REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 30 stycznia 2006  
Kolejna ofiara pijanego kierowcy?
 
 Chłopca leżącego na chodniku w kałuży krwi znaleźli przechodnie kilka minut po szóstej. Nie było wielu świadków zdarzenia, pierwszy sklep otwierany jest tu dopiero o siódmej. - Szłam do pracy, kiedy zobaczyłam tego chłopca leżącego na chodniku - opowiada roztrzęsiona Jadwiga Dołęgowska, pracująca w szatni na uniwersytecie. - Ktoś próbował go reanimować, bezskutecznie, a potem nakryto, go czymś - opowiada przejęta. - Wszystko było rozrzucone, on leżał na jednym chodniku, a jego połamany rower po drugiej stronie ulicy. Na środku buty, dokumenty, plecak. I ta krew... - mówi przejęta.

Kilka godzin po tragedii Anna i Stefan Czechowie, rodzice Marcina, przyjechali na miejsce tragedii. Przybili krzyżyk do drzewa, o które roztrzaskał się chłopak. Obok zapalili znicze. - To był nasz najmłodszy - płacze matka. - Miał przy nas zostać, to było takie dobre dziecko. Sam ciężko na wszystko pracował. Do tego roweru sobie części kupował - mówi.

- Co tu się stało? - zagadnął przechodzień

- Mojego syna zabili - odpowiedział pan Stefan. Na chodniku krew ich dziecka zdążyła już przesiąknąć przez piach. - To jego - płacze pan Stefan i pochyla się nad miejscem, w którym leżał Marcin.

- Człowiek tyle lat chowa dziecko, dba, a tu pięć sekund i po nim - płacze pani Anna. Pan Stefan ogląda miejsce wypadku, ocierając łzy chusteczką, dotyka drzewa. - Przecież tu nawet nikt nie hamował - mówi. - Niemożliwie, żeby go nie widział, przecież tu jest prosta droga - mówi ojciec.

W ciągu kilku godzin policji udało się namierzyć sprawcę tragedii. - Świadkowie zdarzenia zapamiętali samochód i część numeru rejestracyjnego - opowiada oficer prasowy KMP w Opolu Sławomir Szorc. - Dzięki ogłoszeniu w radiu, że poszukiwana jest czarna mazda, zadzwonił człowiek z informacją, jak się okazało trafną - opowiada. - Zatrzymaliśmy pijanego 21-letniego mężczyznę. Stało się to jednak kilka godzin po zdarzeniu i dopiero dokładne badania stwierdzą, czy w momencie prowadzenia pojazdu również był pod wpływem alkoholu - wyjaśnia. - Na razie zatrzymany zaprzecza, by to on był sprawcą wypadku - mówi. Dziś sąd zadecyduje, czy zastosuje wobec niego areszt.

W sierpniu ub. roku w Dziergowicach k. Kędzierzyna-Koźla pijany kierowca pędzący oplem wjechał w trzyosobową rodzinę, zabijając sześcioletniego chłopca i jego 29-letnią matkę. 15-miesięczne dziecko przewieziono do szpitala.

Kilka dni potem policjanci po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę, który śmiertelnie potrącił na ul. Armii Krajowej w Opolu 57-letniego rowerzystę.

W Kędzierzynie-Koźlu pijany kierowca (2,84 promila) na przejściu dla pieszych potrącił pieszego, po czym wlókł go ponad 350 metrów. Pieszy zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Trzy lata temu jadący bez prawa jazdy kierowca potrącił na krapkowickiej 21- letnią dziewczynę, po czym uciekł, nie udzielając jej pomocy.
 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry