REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 3 października 2008  
700 zł i 200 euro za załatwienie sprawy
 
 
Pijany kierowca w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył sępoleńskim policjantom 700 złotych i 200 euro. Gdy trafił do aresztu przekonał się, że popełnił przestępstwo. Za wręczenie łapówki osobie pełniącej funkcję publiczną w celu by ta naruszyła przepisy prawa grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu. Dyżurny sępoleńskiej komendy około 15.30 otrzymał zgłoszenie, że drogą z Sępólna Krajeńskiego w kierunku Więcborka jedzie honda civic, którą kieruje prawdopodobnie pijany mężczyzna. Z relacji osoby, która rozmawiała z policjantem wynikało, że samochód jedzie całą szerokością jezdni i nie pozwala się wyprzedzić. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. W międzyczasie, dzięki uzyskanym danym dotyczącym marki samochodu i jego numerów rejestracyjnych, dyżurny ustalił właściciela pojazdu.

Po kilku minutach na numer alarmowy ponownie zadzwoniła ta sama osoba i poinformowała, że honda zatrzymała się w Więcborku na Placu Jana Pawła II. Kierowca wysiadł z auta i wszedł do jednego z budynków. Gdy policjanci pojechali pod ustalony przez dyżurnego adres, zastali w mieszkaniu 43-letniego właściciela hondy. Ponieważ jego zachowanie wskazywało na to, że może być pijany, mundurowi poprosili mężczyznę by dmuchnął w alkometr. Okazało się , że miał w organizmie ponad 1,6 promila. Mężczyzna przyznał, że kierował autem, ale alkohol spożył już po powrocie do domu. Policjanci nie dali wiary jego słowom. Wówczas ten zaprosił ich do pokoju, gdzie wręczył im 700 złotych i 200 euro, sugerując odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie. Gdy wytrzeźwieje złoży wyjaśnienia.

Za wręczenie policjantom korzyści majątkowej zgodnie z art. 229 § 3 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Warto pochwalić zachowanie osoby, która poinformowała o zdarzeniu dyżurnego sępoleńskiej komendy. Dzięki przekazanym przez nią cennym informacjom udało się zapobiec być może nawet tragedii. Czekamy na takie sygnały, są one niezwykle pomocne w walce z pijanymi kierującymi.

 
 
Autor: Kamila Ogonowska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry