REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 15 kwietnia 2008  
Miała 4 promile alkoholu, 29 lat i jechała samochodem
 
 
Prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie trzeźwości 29-letniej kobiety, która spowodowała kolizję drogową w Katowicach. Pijana mieszkanka Czeladzi zdołała jeszcze dojechać uszkodzonym autem do domu.

Rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel oficjalnie informował wcześniej, że godzinę po kolizji kobieta miała w wydychanym powietrzu niespełna 7,6 promila alkoholu. Okazało się jednak, że do policyjnych raportów wkradł się błąd, a rzeczywisty wynik badania trzeźwości nie przekroczył 4 promili. Policja przeprosiła za pomyłkę.

Byłoby ewenementem, gdyby osoba z taką dawką alkoholu w organizmie mogła funkcjonować. Są jednak ludzie, którzy mają wysoką tolerancję na alkohol. Wynika to z ich dotychczasowej praktyki jego spożywania, przyzwyczajenia organizmu czy uwarunkowań społecznych - wyjaśnił dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka.

Oznacza to, że organizm kogoś, kto pije alkohol często i w dużych ilościach, jest od niego uzależniony lub bliski uzależnienia, może przyjąć go znacznie więcej niż w przypadku osób pijących mniej i okazjonalnie. U ludzi uzależnionych zdarzają się bardzo wysokie stężenia alkoholu; bez niego ich organizmy niemal nie są w stanie funkcjonować.

Do kolizji, spowodowanej przez kierującą oplem pijaną 29-latkę z Czeladzi, doszło w niedzielę w Katowicach. Uczestnicy incydentu porozumieli się między sobą i nie wezwali policji. Policjanci dowiedzieli się jednak o zdarzeniu i odnaleźli kobietę w jej mieszkaniu. Badanie trzeźwości przeprowadzono godzinę po kolizji.

Nic nie wskazuje na to, aby kobieta piła alkohol dopiero po zdarzeniu. Specjalistyczne badania krwi wykażą, jakie było stężenie alkoholu w organizmie w chwili kolizji - powiedział rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

Według dyrektora Brzózki, dokładne ustalenie wielkości stężenia alkoholu w chwili wypadku na podstawie badań krwi jest możliwe. W tym celu krew bada się trzykrotnie. Margines błędu jest w takich przypadkach niewielki.

Organizm spala określoną ilość alkoholu w ciągu godziny. Na tej podstawie, znając wyniki badań krwi, biegli są w stanie ustalić stężenie alkoholu we krwi o konkretnej godzinie, a rozbieżności nie powinny przekraczać 10% - powiedział dyrektor PARPA.

Od początku tego roku katowiccy policjanci zatrzymali 127 pijanych kierowców. 27 z nich było sprawcami zdarzeń drogowych - wypadków i kolizji.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
Kamil15-04-2008
Szacun dla tej pani
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry