REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 15 lipca 2010  
Mniej wypadków na drogach, mniej pijanych kierowców
 
 
W sumie w pierwszej połowie roku na drogach w całym kraju doszło do 16 tys. 910 wypadków, w których zginęło prawie 1,5 tys. osób a ponad 21,5 tys. zostało rannych.

- W porównaniu do analogicznego okresu 2009 r. liczba wypadków spadła o 2 tys. 846, liczba zabitych o 424 a rannych o 3 tys. 715 - powiedział Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze zatrzymali też ponad 78,3 tys. nietrzeźwych kierujących - mniej o ponad 3,6 tys. niż rok wcześniej. - Widać, że utrzymuje się tendencja spadkowa, którą odnotowaliśmy pod koniec 2009 r. Prawdopodobnie jest to efekt zarówno naszych działań, jak i kampanii społecznych. Zmniejsza się też przyzwolenie społeczeństwa na jazdę pod wpływem alkoholu - ocenił Hajdas.

Hajdas podkreślił, że pokazują to statystyki dotyczące liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. W pierwszej połowie 2008 r. odnotowano ich 1661 (zginęło w nich 289 osób a 2331 zostało rannych), w pierwszej połowie 2009 r. - 1431 (172 osoby zginęły a 2037 zostało rannych) a w analogicznym okresie 2010 r. - 997 (77 osób zginęło a 1400 zostało rannych).

- Nadal kierowcy nie przestrzegają przepisów. Główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, w dalszej kolejności wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wykonywane manewry np. wyprzedzania - dodał Hajdas.

 
 
Źródło: moto.money.pl
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
mistrzkierownicy19-07-2010
Czyli jest postęp. Taka informacja na pewno cieszy. Mam jednak nadzieję, że nikt nie zachłyśnie się tym sukcesem i różne kampanie i akcje typu „ Trzeźwość” będą prowadzone z taką samą ( jak nie większą) częstotliwością.
 
mistrzkierownicy16-07-2010
Czyli jest postęp. Taka informacja na pewno cieszy. Mam jednak nadzieję, że nikt nie zachłyśnie się tym sukcesem i różne kampanie i akcje typu „ Trzeźwość” będą prowadzone z taką samą ( jak nie większą) częstotliwością. http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl/
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry