REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 7 lipca 2006  
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu
 
 

58-letni Zbigniew Ch., rzemieślnik z Będzina, ma sparaliżowaną lewą nogę. Każdy krok sprawia mu trudność. Chodzi o lasce lub jeździ samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Dwa lata temu podczas gali Izby Rzemieślniczej w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach wypił kilka drinków. Wiedział, że w takim stanie nie może prowadzić, więc poprosił kolegę, żeby odwiózł go do domu.

- Czekał na mnie przed teatrem, a ja poszedłem do swojego auta po klucze od domu i firmy - mówi Zbigniew Ch.

Kiedy doszedł do zaparkowanego na ul. Teatralnej samochodu, pojawiło się dwóch młodych mężczyzn. Chcieli 20 zł za rzekome pilnowanie wozu. - Powiedziałem im, że pieniądze mam w aucie - mówi Zbigniew Ch. Kiedy wsiadł do środka, zamknął drzwi i kazał im odejść. Wtedy bandyci zaczęli kopać w auto, wybili reflektor i wgnietli nadkole. Zbigniew Ch. odpalił silnik i ruszył. Przejechał 300 metrów na al. Korfantego. - Kiedy zjeżdżałem na parking, zatrzymała mnie policja - wspomina.

Próbował zainteresować stróżów prawa napadem na ul. Teatralnej. - Interesował ich jednak tylko stan mojej trzeźwości. Miałem 1,7 promila - mówi mężczyzna.

Prokuratura wszczęła dwie sprawy: pierwszą o jazdę po pijanemu, drugą o napad na niego. Przesłuchani mieszkańcy ul. Teatralnej potwierdzili, że chuligani wymuszają tam od kierowców pieniądze. Kolega inwalidy zapewnił, że miał go odwieźć do domu i czekał przed teatrem. Niestety, nie było świadków napadu, więc śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawców. Do sądu trafił za to akt oskarżenia za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Uznaliśmy, że sprawa napadu to przygotowana przez Zbigniewa Ch. linia obrony. Sąd oceni, kto miał rację - powiedział nam wczoraj Bogdan Łabuzek, szef Prokuratury Rejonowej Katowice Centrum Zachód.

Dzisiaj zapadnie wyrok w tej sprawie. Zbigniew Ch. nie pojawi się jednak w sądzie. Ma nowotwór płuc i leży w szpitalu.

Sędzia Teresa Truchlińska-Babiracka, rzeczniczka prasowa katowickiego sądu, powiedziała, że do czasu ogłoszenia treści wyroku nie będzie się w tej sprawie wypowiadała. - Nie mam jednak wątpliwości, że dotyka ona poważnego problemu, jak daleko człowiek może złamać prawo w obronie własnej lub swojego mienia - przyznała.

Prof. Zbigniew Hołda, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, jest przekonany, że inwalida powinien zostać uniewinniony, bo działał w stanie wyższej konieczności. - Czasami organom ścigania trudno zrozumieć, że ludzie w obronie własnej podejmują niekonwencjonalne działania - mówi prof. Hołda.

 
 
Ostatnie komentarze
arturo05-07-2008
Gonzo-a jakby Twoja żona rodziła a Ty byłbys po paru drinkach to tez byś wsiadł...?I może przy okazji kogos przejechał...? A swoją drogą-Zbigniewa Ch. i tak powinni uniewinnić jeśli faktycznie są slady na aucie(po kopoaniu)
 
hanna14-05-2008
mnie akurat nie dziwi taka postawa policji.przez lata doświadczeń wielokrotnie zawiodłam się na tej instytucji
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry