REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 4 grudnia 2006  
Był pewien, że jest trzeźwy
 
 

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji został odwołany po tym, jak w sobotę kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Wpadł w dniu, w którym policja w całym kraju prowadziła akcję "Trzeźwość".

W sobotę przed południem, na rondzie Jagiellonów, w seata toledo kierowanego przez inspektora Adama Gotowicza wjechało bmw. 20-letni kierowca, mieszkaniec powiatu tucholskiego, wymusił pierwszeństwo. Policję o stłuczce zawiadomił i wezwał na miejsce sam Gotowicz. Obaj uczestnicy zdarzenia zostali przebadani alkomatem. Sprawca był trzeźwy (dostał mandat 200 zł), u komendanta wykryto 0,3 promila alkoholu.

- To był szok dla Gotowicza. Był pewien, że jest trzeźwy. Mówił, że pił poprzedniego dnia. Nie przewidział, że alkomat jeszcze cokolwiek wykryje - mówią nieoficjalnie policjanci.

Kolejne badania pokazały, że policjant trzeźwieje - trzecie, wykonane po trzech godzinach, wykazało zaledwie 0,05 promila. Zbadana zostanie także krew mężczyzny.

Incydent oznacza dla Gotowicza koniec kariery w policji. - Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy wystosował już wniosek do komendanta głównego o odwołanie inspektora z zajmowanego stanowiska - mówi Jacek Krawczyk, rzecznik kujawsko-pomorskich policjantów.

- Wniosek został przyjęty i rozpoczęliśmy procedurę zmierzającą do wydalenia Gotowicza ze służby w policji - potwierdza Paweł Biedziak, rzecznik komendanta głównego.

Policjantowi grozi także kara, której podlega każdy kierowca złapany na jeździe pod wpływem alkoholu. - W takim przypadku, czyli w przedziale od 0,2 do 0,5 promila - kara grzywny - mówi Krawczyk. - Przestępstwem jest siadanie za kierownicą, gdy ma się ponad 0,5 promila. Wówczas grozi kara do 2 lat więzienia.

Gotowicz w komendzie wojewódzkiej odpowiadał za służbę kryminalną. Był zastępcą komendanta od niemal trzech lat, wcześniej pełnił funkcję naczelnika wydziału kryminalistyki.

W dniu, w którym wpadł komendant, policja w całym kraju prowadziła akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". W naszym województwie skontrolowanych zostało niemal tysiąc kierowców, z czego - jak się okazało - 45 usiadło za kierownicą po kieliszku.

- Liczba takich osób wciąż rośnie - mówią policjanci. - Tylko w pierwszym półroczu tego roku zatrzymano ich ponad 4000. Dla porównania w tym samym okresie, rok temu, zanotowaliśmy 3200 pijanych kierowców.

 
 
Autor: Krzysztof Aładowicz, Małgorzata Czajkowska
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry