REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 9 grudnia 2009  
Wniosek o uchylenie immunitetu sędziego
 
 

Prokuratura w Kraśniku (Lubelskie) wystąpiła o uchylenie immunitetu sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie, Włodzimierza K. Prokuratura zamierza mu postawić zarzuty związane z prowadzeniem samochodu po pijanemu i znieważeniem policjantów - poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska.

- Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez sędziego trzech przestępstw: jazdy po pijanemu - miał 3,4 promila alkoholu we krwi; naruszenia nietykalności cielesnej policjanta przez dwukrotne uderzenie go ręką w głowę oraz znieważenia policjantów obelżywymi i wulgarnymi słowami - powiedziała Syk-Jankowska.

Wniosek o zezwolenie na pociągnięcie sędziego K. do odpowiedzialności karnej został skierowany do sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.

O pijanym kierowcy w samochodzie marki Rover powiadomił policję 16 listopada wieczorem mieszkaniec Kraśnika. Samochód jechał pod prąd jednokierunkową ulicą, zmuszał innych kierowców do zjechania na pobocze, stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, kraśniczanin czekał na nich i wskazał im dom, do którego wszedł pijany kierowca.

Policjanci zastali tam mężczyznę, który na ich widok usiłował uciekać, był agresywny, awanturował się, dwukrotnie uderzył policjanta w głowę. Okazał się nim sędzia Włodzimierz K.

Sędzia został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji - do trzech lat więzienia.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry