REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 23 marca 2011  
Sąd skazał pirata drogowego. Ponad trzy lata więzienia
 
 
Trzy lata i dwa miesiące więzienia dla kierowcy, który po pijanemu staranował wózek z dzieckiem na przejściu dla pieszych. Przez siedem lat nie może też prowadzić pojazdów. Wyrok zapadł we wtorek w szczecińskim sądzie rejonowym.

Był 11 maja ub. roku. Przez przejście dla pieszych na ul. Przyjaciół Żołnierza przechodziła opiekunka z dwójką dzieci - jedno było w wózku, drugie szło obok, trzymając kobietę za rękę. Przed przejściem, na prawym pasie jezdni, stał sznur samochodów. Kierowca mazdy nawet nie zwolnił.

Rozpędzony jechał lewym pasem. Uderzył w wózek i wlókł go kilkadziesiąt metrów po asfalcie (wózek zaczepił się o zderzak). Na szczęście 7-miesięczna Amelia, która była w środku, nie doznała poważnych obrażeń, a starszy brat "tylko" otarł się o pędzący samochód.

Sprawca uciekł. W pościg ruszył przypadkowy świadek, motocyklista Sebastian Wołosz. Po kilku kilometrach i dramatycznym pościgu ulicami Niebuszewa zatrzymał pirata, obezwładnił i przekazał policji.

Kierowca - 35-letni Rafał M. - był pijany (badanie alkomatem wykazało 1,5 promila). Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty - spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Groziło mu do czterech i pół roku więzienia. Na ławie oskarżonych, przepraszał: - Chciałbym cofnąć czas - mówił.

We wtorek usłyszał wyrok: 3 lata i 2 miesiące więzienia (czas spędzony w areszcie zostanie wliczony do zasądzonej kary), 7-letni zakaz prowadzenia pojazdów i 12,5 tys. zł zadośćuczynienia dla poszkodowanych.

Pełnomocnik Rafała M. zapowiedział odwołanie od wyroku.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry