REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 3 września 2007  
Dmuchnij i zapal
 
 
Volvo, jako pierwszy producent na świecie, wyposaży swoje samochody w alkomaty, które mogą uniemożliwić uruchomienie silnika.

 Od początku przyszłego roku system będzie dostępny jako opcja w modelach S80, V70 i XC70. Latem trafi do mniejszych modeli.

Volvo przewiduje, że rocznie sprzedawać będzie około dwóch tysięcy samochodów z alkomatami. Najwięcej w Szwecji, ale planowane jest również oferowanie systemu w Europie i Ameryce.

Szwedzi zakładają, że głównymi odbiorcami będą firmy. I chyba nie ma się co dziwić...

Jak działa system? Przed uruchomieniem samochodu kierowca musi dmuchnąć w bezprzewodowy, ręczny alkomat wielkości małego pilota, który normalnie jest przechowywany i ładowany w schowku na konsoli centralnej. Alkomat analizuje oddech i radiowo wysyła dane do komputera samochodu. Jeśli wynik mieści się w granicach 0.0 - 0.1 g/l silnik daje się uruchomić, a układ sygnalizuje, że wszystko jest w porządku za pomocą zielonej diody. Żółta dioda oznacza, że alkohol mieście się w granicach 0.1-0.2 g/l, silnik daje się uruchomić, ale kierowca nie powinien jechać. Czerwona dioda oznacza większy poziom alkoholu i silnik nie zapali. Poszczególne poziomy alkoholu dopasowano do szwedzkich norm, będą jednak odpowiednio modyfikowane w zależności od państwa, w którym dany samochód będzie sprzedawany.

Volvo zapewnia, że skomplikowany układ pomiarowy wyeliminuje próby oszustwa poprzez "dmuchnięcie" zewnętrznym źródłem powietrza.

Wynik pomiaru jest zapamiętany na 30 minut. To oznacza, że nie trzeba go powtarzać za każdym razem, gdy kierowca zatrzyma się na krótką chwilę. Alkomat można również wyjąć z auta i będzie on działał. Z samochodem skomunikuje się tylko w odległości mniejszej niż 10 metrów.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry