REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 
Zimowa garderoba kierowcy
 

Artykuły
  środa 16 lutego 2011  
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Strony: [1] 2
 

W przeciągu obecnej zimy ich ilość wzrosła niemiłosiernie szybko. Powstają na jezdniach jak grzyby po deszczu, sprawiając, że drogowy krajobraz zamienia się w wojenny.

Często są przyczyną uszkodzeń samochodów, wypadków, a przede wszystkim stresu i dyskomfortu kierowcy i pasażerów. Co więcej, drogowcy nas nie pocieszają. Dziury w drogach będą, niezależnie od nakładów na bieżące utrzymanie dróg.

Według specjalistów największe skupisko dziur znajduje się w Łodzi i Krakowie. Ostatni atak zimy nie oszczędził jednak żadnego z polskich miast. W Poznaniu drogowcy w przeciągu tego roku zdążyli załatać już 7 tys. 227 sztuk, a i tak ta liczba to kropla w morzu drogowych potrzeb. Pomimo napraw kierowcy w Poznaniu ciągle narzekają na stan jezdni w mieście, a szczególną uwagę zwracają przede wszystkim na dziury, które wydają się być bardzo niebezpieczne. Chodzi nie tylko o ich wielkość, ale również lokalizację. Są sytuacje, że na jednym pasie jest tyle dziur, że kierowcy uciekają na sąsiednie-mówią poznańscy kierowcy. W tej sytuacji o stłuczkę nietrudno. Takie drogowe zagrożenia są niestety w całej Polsce.

Uwaga na zawieszenie!

Najbardziej narażonym na uszkodzenie elementem samochodowym jest zawieszenie, a w szczególności układ jezdny oraz amortyzatory. Najczęściej kontakt samochodu z dziurą pozostawia ślad w postaci powyginanych felg, a także uszkodzonych opon. Pogiętą felgę da się czasami wyprostować, jednak kiedy jest to zrobione niedokładnie powietrze może szybciej uciekać z koła. Uszkodzenie amortyzatorów może objawiać się nadmiernym bujaniem nadwozia, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia się przyczepności kół.

Warto więc częściej sprawdzać stan amortyzatorów. Podczas kontaktu z dziurą mogą również ucierpieć elementy układu kierowniczego, np. drążki kierownicze lub półosie. Należy więc jeździć bardzo ostrożnie, a przede wszystkim nie najeżdżać na dziury ze zbyt dużą prędkością. Jadąc powoli jest szansa, że ominiemy dziurę albo przejedziemy ją bez negatywnych konsekwencji.

Strony: [1] 2
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Źródło: blog.mistrz-kierownicy.com.pl

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry