REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 4 października 2006  
Sędzia odpowie za jazdę po pijanemu
 
 

Prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko sędziemu Zbigniewowi J., który prowadził auto, mając we krwi dwa promile alkoholu

56-letni Zbigniew J., sędzia wydziału karnego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, wpadł w Chełmie w połowie sierpnia zeszłego roku. Patrol drogówki zawiadomił jeden z kierowców, widząc samochód sędziego jadący od krawężnika do krawężnika. Po zatrzymaniu auta okazało się, że siedzący za kierownicą Zbigniew J. jest kompletnie pijany.

Choć początkowo wyglądało na to, że sprawa jest oczywista, pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności nie było takie proste. Kiedy prokuratura wystąpiła do sądu dyscyplinarnego o uchylenie sędziemu immunitetu, na policję zgłosił się mieszkaniec Chełma, twierdząc, że to on w połowie sierpnia prowadził samochód Zbigniewa J., a sędzia jedynie siedział na fotelu pasażera. Przeważyły zeznania świadków, którzy widzieli sędziego za kierownicą. Potem okazało się, że rzekomym kierowcą jest znajomy sędziego. To spowodowało, że sąd dyscyplinarny ostatecznie uchylił Zbigniewowi J. immunitet, dzięki czemu sędzia będzie mógł stanąć przed sądem. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy i grzywny, grozi mu do dwóch lat więzienia.

Nie to jest jednak najważniejsze. Po prawomocnym wyroku sądu Zbigniew J. zostanie wydalony z zawodu. Obecnie jest on zawieszony i pobiera 70 proc. uposażenia. Zgodnie z przepisami w chwili przedstawienia zarzutów powinien on otrzymywać jedynie połowę poborów, jednak na takie rozwiązanie nie zgodził się sąd dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym, tłumacząc to trudną sytuacją rodzinną Zbigniewa J.

Ale to jeszcze nie koniec sprawy. - Po zapadnięciu prawomocnego wyroku na Zbigniewa J. do odpowiedzialności pociągniemy świadka, który miał rzekomo prowadzić samochód sędziego. Będzie on odpowiadał za składanie fałszywych zeznań - powiedział nam Wiesław Tulikowski, szef chełmskiego ośrodka zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 
 
Autor: Jacek Brzuszkiewicz
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry