REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 17 listopada 2008  
Każdy unijny kierowca wypije tyle samo?
 
 
Czy dopuszczalna ilość alkoholu we krwi dla kierowców we wszystkich unijnych krajach będzie taka sama? Ujednolicenia przepisów chcą polscy europarlamentarzyści - podaje TVP Info. Jak tłumaczy Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej, dziś progi te są różne w zależności od państwa, a to powoduje "dużo problemów".

Pomysł ujednolicenia przepisów Bogusław Sonik przedstawi na posiedzeniu plenarnym europarlamentu, które zaczyna się w najbliższy poniedziałek. Polityk tłumaczy, że w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii czy Luksemburgu dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,8 promila. W Polsce jest to 0,2 promila, a na Słowacji czy Węgrzech nie można prowadzić nawet po łyku.

"To powoduje dużo problemów - na przykład, gdy kierowca przekracza granice krajów, w których te przepisy są różne" - mówi europoseł TVP Info. "Problem może pojawić się na przykład przy podróży z Niemiec do Polski. W pierwszym kraju próg wynosi 0,5 promila, a w drugim 0,2 promila. Jeszcze większe kłopoty może mieć osoba jadąca z Polski do Czech - w tym państwie po wypiciu alkoholu w ogóle nie wolno kierować pojazdem" - wyjaśnia Bogusław Sonik.

Jakie są szanse na wprowadzenie jednolitego progu alkoholowego w całej Unii? "Teoretycznie jest to w gestiach krajów członkowskich. Są jednak sposoby, by to obejść" - mówi polski europoseł TVP Info. Wyjaśnia, że w podobny sposób wprowadzono jednolite sankcje w sprawach związanych z ochroną środowiska. "Przyjęto po prostu specjalną dyrektywę, która kazała wszystkim krajom UE wprowadzić odpowiednie sankcje w ciągu 18 miesięcy" - mówi.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry