REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 2 lipca 2010  
"Jak się u nas pojawi to przetrącimy mu ręce"
 
 

Pijany kierowca Dariusz C. zabił pod Proszowicami dwóch nastolatków. Właśnie usłyszał wyrok dwóch lat więzienia. W jego rodzinnej wsi Klimontów ludzie zorganizowali akcję zbierania podpisów poparcia dla sąsiada.

We wsiach, skąd pochodzą zabici, mieszkańcy odgrażają się zaś, że nie odpuszczą kierowcy. - Za zabicie psa jest wyższa kara - wrogo pomrukują.

Mroźny wtorek 26 stycznia br. Dochodziła godz. 19, gdy trzech chłopaków wracało z pizzerii na pograniczu Opatkowic i Proszowic. Do skrzyżowania mieli około 30-40 metrów, gdy najechał na nich od tyłu czarny volkswagen passat. Dwóch nastolatków zginęło, trzeci, 18-letni Karol, trafił do szpitala. Kierowca zatrzymał się po przejechaniu 80 metrów. W jego krwi stwierdzono 1,3 promila alkoholu. Przyznał się do winy, trafił do aresztu. Biegły wypowiedział się, że częściowo to dzieci przyczyniły się do wypadku, bo szły po niewłaściwej stronie jezdni.

- Nikomu nie życzę takiego widoku. Pojechałem na rowerze na miejsce wypadku, znalazłem syna... - 47-letni Marek Ceś, mieszkaniec Górki Stogniowskiej, ścisza głos, zwiesza głowę. Jego żona Ewa smutno spogląda na ostatnie zdjęcia 16-letniego syna Dawida. - Chodził do III klasy gimnazjum. Wszędzie go było pełno: żywy, uśmiechnięty, zamierzał trenować na siłowni. Nie zdążył...

Wiele planów miał też 18-letni Marcin Skalski ze Stogniowic. - Chciał być menedżerem, wziąć kredyt, inwestować. - Pieniądze tobie przyniosę, mamo, sobie zostawię z 10 złotych - 44-letnia Barbara Skalska wspomina syna. Jej mąż jest zajęty przy remoncie domu. - Jedno nieszczęście goni drugie. Zalała nas woda z pól. Już cztery tygodnie walczymy, by wrócić do normalności - opowiada 49-letni Witold Skalski.

Ciągle przeżywa śmierć dziecka, a na wspomnienie pijanego sprawcy wypadku zaciska pięści. - Jakie więzienie, jaka kara? Sąd to kpina, bo w niedzielę Dariusza C. widziałem w kościele i omal mnie szlag nie trafił. Sąd go puścił na wolność, bo wyrok nie jest prawomocny - wścieka się Ceś.

Faktycznie, 41-letniego Dariusza C. spotykamy w domu. Odpoczywa. Żonaty, ojciec trójki dzieci, niekarany, pracował jako kierowca i rozwoził butle z gazem. - Prawo jazdy mam od 20 lat, a sąd na 5 lat zakazał mi prowadzenia pojazdów, więc będę musiał zmienić zawód - mówi. Nie chce powiedzieć, dlaczego tamtego dnia pił alkohol. - Zostawmy to - kwituje.

W jego obronie stanęło 184 mieszkańców wsi. Podpisali list, który trafił do sądu. Jednym z podpisanych jest sołtys 75-letni Stanisław Adamczyk. - Dariusz C. to porządny gość. Nigdy nie widziałem go pijanego, awantur nie wszczyna - mówi.

Dobre zdanie o kierowcy ma też sąsiad 73-letni Stefan Bucki. - Dostał dwa lata i wyszedł? Trochę mało - dziwi się jednak. - Dwa lata za śmierć nastolatków? - mieszkańcy Stogniowic są w szoku. - Tylko siadać po pijaku za kółko i jechać. To przyzwolenie dla kolejnych pijaków - uważa oburzona sklepowa. Inni są bardziej radykalni. - Jak się u nas pojawi, to przetrącimy mu ręce, by więcej nie wsiadł do żadnego auta - odgrażają się.

Barbara Skalska pokazuje list, jaki dostała od Dariusza C. - Nie ma takiej pokuty, która byłaby równa śmierci dziecka. Jeszcze raz z głębi serca przepraszam - napisał skazany. - Co mi po liście, gdy przez niego nie mam syna. On może jest dobrym ojcem, mężem, ale powinien pomyśleć o innych, a potem o swojej rodzinie, zanim po pijaku wsiadł do auta - dodaje kobieta.

Dariusz C. mówi, że nie chce wracać za kratki, ale liczy się z tym, że wyrok może być surowszy. Tym bardziej że prokuratura zapowiada apelację. Przed Sądem Rejonowym dla Krakowa Nowej Huty oskarżyciel domagał się 6 lat więzienia i 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów dla Dariusza C. Termin rozprawy apelacyjnej nie jest jeszcze znany.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
mistrzkierownicy05-07-2010
Dwa lata za zabójstwo dwóch nastolatków, a dodatkowo utrata prawa jazdy na 5 lat? To chyba największy dowód na to jak potrzebne są wprowadzane zmiany w polskim prawie karnym. Nie wyobrażam sobie, że będąc sędzią mógłbym wydać tak niski wyrok w tego typu sprawie, a później spokojnie usiąść z dziećmi do kolacji…
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry