REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 21 czerwca 2006  
Koniec pobłażania pijanym kierowcom
 
 

Determinacja Ziobry jest zrozumiała. W ubiegłym roku policja zatrzymała blisko 200 tys. kierowców na podwójnym gazie. Pijani piraci drogowi zabili 400 osób. I choć prowadzenie w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, za kraty trafiło 2075 osób. Większość wykpiła się śmiesznie niskimi grzywnami lub niewielkimi wyrokami w zawieszeniu. ­ Dlatego uznaliśmy, że może ludzi otrzeźwi solidne uderzenie po kieszeni ­ dodał Ziobro.

Na razie prokuratorzy mają wnioskować o wysokie grzywny i zabezpieczenia aut na poczet kar. Do końca tygodnia szefowie prokuratur okręgowych mają się w tej sprawie porozumieć z lokalnymi komendantami policji. W przyszły poniedziałek wojna z piratami na podwójnym gazie wybuchnie z całą zaciętością.

Minister Ziobro chce, by w przyszłości sądy obligatoryjnie orzekały przepadek samochodu, gdy nietrzeźwy kierowca miał ponad promil alkoholu we krwi lub był wcześniej karany za jazdę po pijaku. ­ Trzeba skończyć z ideą symbolicznych kar. Zabezpieczanie aut pijanym kierowcom z terenu apelacji białostockiej doprowadziło na tym terenie do zmniejszenia liczby takich zdarzeń o blisko 9 proc. ­ mówi prok. Jerzy Engelking z Prokuratury Krajowej. Resort sprawiedliwości chce też, aby recydywiści drogowi tracili prawo jazdy na 10 lat.

Obligatoryjne ma być też podawanie do wiadomości publicznej nazwisk i wyroków w sprawach nietrzeźwych sprawców wypadków. Piraci będą też musieli płacić odszkodowania ofiarom lub ich rodzinom.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry