REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 16 sierpnia 2006  
Długi weekend: znów pijani na drogach
 
 

Do prawie 500 wypadków, w których zginęło 60 osób, a ponad 70 zostało rannych doszło od piątku na polskich drogach. W długi sierpniowy weekend policja zatrzymała prawie 3000 nietrzeźwych kierowców.

Jak poinformował we wtorek Zbigniew Urbański z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, pod względem liczby wypadków oraz osób zabitych i rannych, mijający długi weekend jest dość spokojny.

- Jest niewielki spadek wypadków. Piątek był bardzo spokojny i myślę, że dziś kierowcy też będą wracać spokojnie do domów. Warunki pogodowe są świetne - powiedział Urbański.

Dodał, że kierowcy decydujący się na jazdę pod wpływem alkoholu nie mogą liczyć na pobłażliwość policjantów. Jeśli kierujący ma powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, popełnia przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia.

Największego ruchu policjanci spodziewali się we wtorek po południu i wieczorem, kiedy wiele osób zdecydowało się na powrót do domu z weekendowego wypoczynku. Na drogach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, dojazdowych do miast oraz na trasach krajowych było więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, sposób przewożenia dzieci, to, czy jadący mają zapięte pasy oraz stan techniczny aut.

Szczególny nacisk kładli na kontrolę prędkości. Wykorzystywano do tego m.in. wideorejestratory - w sumie ponad 100 - zamontowane w radiowozach zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. W całym kraju podczas długiego weekendu rozmieszczonych było też kilkaset punktów kontroli prędkości.
 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry