REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 7 grudnia 2010  
Oskarżony za śmiertelny wypadek na ósemce
 
 
Do 12 lat więzienia grozi kierowcy łotewskiemu tira, który we wrześniu po pijanemu spowodował wypadek niedaleko Pajewa, gdzie zginęła trzyosobowa rodzina. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku wysłała do sądu akt oskarżenia.

Tragedia wydarzyła się po południu 6 września. Rodzina wracała terenową hondą z Białegostoku do domu. Z krajowej ósemki musiała skręcić w lewo w stronę Pajewa. Kierowca osobówki zatrzymał się i przepuszczał auta jadące z przeciwka. Wtedy w jego tył uderzyła rozpędzona łotewska ciężarówka. Honda wyskoczyła na przeciwny pas, wprost pod innego pędzącego tira. Terenówka została zmiażdżona w przydrożnym rowie. Dwie osoby z hondy zginęły niemal natychmiast, trzecia była reanimowana, ale zmarła chwilę później. Ofiary to mężczyzna i kobieta w wieku 37 lat oraz 17-letni chłopak. Mieszkali kilkaset metrów od miejsca wypadku.

Jak się okazało, sprawca wypadku 49-letni Łotysz Martins K. był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzut spowodowania po pijanemu wypadku drogowego, w którym były ofiary śmiertelne. Od razu trafił do aresztu, gdzie jest przetrzymywany do dziś. 49-latek przyznał się do winy. Niedługo jego proces rozpocznie się przed białostockim sądem rejonowym.

Kto zawinił w Radulach?

Dużo dłużej trzeba czekać na wyjaśnienie innego tragicznego wypadku, który wydarzył się we wrześniu w pobliskich Radulach. Wówczas w zderzeniu dwóch busów z ciężarówką zginęło pięć osób, a pięć kolejnych zostało rannych. Choć początkowo winę za tragedię przypisano kierowcy jednego z busów, to po wielogodzinnych oględzinach miejsca wypadku i uszkodzonych aut zarzut spowodowania tragedii przypisano kierowcy ciężarówki. Jak przekazała nam prokurator Urszula Sienczyło, szefowa Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, śledztwo toczy się dwutorowo. Z jednej strony uzupełniane są informacje o obrażeniach osób poszkodowanych, z drugiej zaś trwają poszukiwania renomowanego instytutu badawczego, który podejmie się próby odtworzenia przebiegu wypadku. Dopiero po zdobyciu tej opinii, na którą pewnie będzie trzeba czekać kilka miesięcy, zapadnie decyzja co dalej z tą sprawą.

 
 
Ostatnie komentarze
mistrzkierownicy08-12-2010
Swoją drogą na przejściach granicznych powinni chyba badać trzeźwość! Pijanych nie wpuszczamy na teren naszego kraju...http://blog.mistrz-kierownicy.com.pl/
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry