REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 22 sierpnia 2006  
Wyroki odczytywane z ambony?
 
 

Prawdopodobnie wyroki na kierowców ukaranych za jazdę po pijanemu będą odczytywane przez księży podczas parafialnych ogłoszeń - poinformował "Dziennik Zachodni" zastępca prokuratora rejonowego w Żywcu Rafał Grabia.

Dziś piszę oficjalne pismo do Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Poprosimy o wystąpienie z oficjalnym wnioskiem do Kurii Diecezjalnej w Bielsku. To pomysł prokuratora rejonowego w Żywcu, mojego zwierzchnika Macieja Porzyckiego - podkreśla Grabia.

Sąd ogłaszając wyrok może orzec upublicznienie go. I chociaż zdarza się to dosyć często, wyroki w mediach nie są publikowane - pisze gazeta.

Niestety, nie ma periodyków, które publikowałyby nieodpłatnie wyroki. Często współpracujemy w tym zakresie z urzędami gmin czy miast. Wywieszają one takie wyroki na swoich tablicach ogłoszeń - informuje Grabia

W Żywcu są przymiarki, aby w tej sprawie porozumieć się z Kościołem. Na takie tablice mało kto zagląda. W przypadku ogłoszenia wyroku i nazwiska przestępcy z kościelnej ambony informacja miałaby o wiele szerszy zasięg. Jeśli Kościół przychyli się do naszej propozycji, myślę że nie będzie oporów ze strony sądu - uważa.

"Dziennik Zachodni" poprosił o komentarz w tej sprawie Edytę Żyłę z Wydziału Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Po konsultacjach ze zwierzchnikami rozmówczyni gazety przyznała, że "niewątpliwie każda taka inicjatywa zasługuje na uwagę".

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry